Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Rowerem przez całą Mierzeję Wiślaną ? Tak już przed sezonem letnim

Rowerem przez całą Mierzeję Wiślaną ? Tak już przed sezonem letnim

Już na sezon turystyczny blisko 53 km trasa od Mikoszewa aż po granicę z Rosją będzie dostępna dla mieszkańców i turystów. Trasa o walorach przyrodnicznych (prawie cała trasa prowadzi w lesie wzdłuż wybrzeża Baltyku) już stała sie dużą atrakcją turystyczną. Obecnie gotowe odcinki to:

  • Mikoszewo-Jantar-Stegna-Muzeum Stuthoff 
  • Sztutowo-Kąty Rybackie – Granica z Gmina Krynica
  • Krynica Morska – Piaski 
    Na gotowe odcinki można dojechać z Gdańska gotowymi odcinkami Pomorskich Tras Rowerowych (EuroVelo10/13) oraz skorzystać z przeprawy promowej w Gdańsk Świbno.

Ostatnim brakujących odcinkiem jest trasa w terenie gminy Krynica Morska.Trwają intensywne roboty budowlane na dwóch odcinkach ścieżki rowerowej:

  • Przebrno – ul. Marynarzy w Krynicy Morskiej,
  • Promenada Nadmorska od portu rybackiego przy ul. Marynarzy do wejścia nr 24 przy Hotelu Continental.

W rezultacie zostanie wybudowana na terenie naszej gminy trasa rowerowa o długości 6,9 km oraz trzy miejsca postojowe dla rowerzystów: PRZEBRNO, GÓRA PIRATA, PIASKI GRANICA.

Zakończenie tego etapu połączy w całość trasę rowerową od Przebrna do granicy Państwa w Piaskach.

więcej na www.krynicamorska.tv

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.