Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Rowerem pod wodą? Tak! Rowerowy przejazd na jubileusz tunelu pod Martwą Wisłą

Rowerem pod wodą? Tak! Rowerowy przejazd na jubileusz tunelu pod Martwą Wisłą

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku

W tym roku tunel im. abp. Tadeusza Gocłowskiego obchodzi drugie urodziny. Z tej okazji niedostępny na co dzień dla rowerzystów tunel będzie można przejechać jednośladami. Wielki przejazd rowerowy w sobotę, 28 kwietnia 2018 r.

 

Przejazd rowerowy tunelem to tradycyjne wydarzenie, które odbywa się  z okazji rocznicy otwarcia podwodnej przeprawy. Zbiórka uczestników o godzinie 11.00 na parkingu P5 przy Stadionie Energa Gdańsk.

 

Rowerowy przejazd

Rowerzyści tunelem jeździć nie mogą. Ale raz w roku, na urodziny tunelu, organizowany jest uroczysty przejazd rowerowy. Biorą w nim udział setki mieszkańców Gdańska. Peleton wystartuje punktualnie o godzinie 12.00. Rowerzyści zwartą grupą wjadą do tunelu i przejadą do węzła Ku Ujściu, po wschodniej stronie Martwej Wisły. Na rondzie Komitetu Obrony Robotników peleton zawróci, aby drugą nitką tunelu wrócić do Letnicy. Po zakończeniu przejazdu, na błoniach przy stadionie na uczestników czekać będą rowerowe atrakcje, konkursy i pokazy ratownicze. Przejazd jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.

 

O tunelu

Tunel pod Martwą Wisłą im. abp. Tadeusza Gocłowskiego został otwarty dwa lata temu. Jest to pierwszy w Polsce tunel poprowadzony pod wodą. Codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt tysięcy samochodów. Dzięki połączeniu dwóch części portu gdańskiego udało się wyprowadzić ciężki ruch tranzytowy z ulic Śródmieścia Gdańska. Budowa podwodnej przeprawy kosztowała ponad miliard złotych i trwała około 4 lat. Całkowita długość tunelu to 1377 metrów. W najniższym miejscu tunel znajduje się 35 metrów pod dnem Martwej Wisły.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.