Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Rośliny do ogrodów, dożynki i wystawa zwierząt hodowlanych. Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

Rośliny do ogrodów, dożynki i wystawa zwierząt hodowlanych. Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

Kaszubska Jesień Rolnicza 2018. Fot. mat. prasowe PODR

Będzie można posłuchać muzyki, wziąć udział w dożynkach gminno-diecezjalnych. Nie zabraknie też stoisk artystów i rzemieślników prezentujących swoje dzieła. To również niepowtarzalna okazja, by uzupełnić zapasy na zimę.

 

Na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu koło Kościerzyny, 14 i 15 września 2019 r. będzie można zakupić sadzonki, cebule, kłącza, krzewy i drzewa ozdobne oraz owocowe. Hodowcy zaprezentują zwierzęta hodowlane i drobny inwentarz, a woźnice zadziwią umiejętnościami powożenia zaprzęgami konnymi.  

 

Jesień w Lubaniu

Podczas 22. edycji Kaszubskiej Jesieni Rolniczej w Lubaniu odbędą się dożynki. Już po raz 17. będzie można zobaczyć wystawę zwierząt hodowlanych, połączoną z pokazem drobnego inwentarza. Oprócz królików i gołębi rasowych w ubiegłym roku po raz pierwszy prezentowane były alpaki, które wzbudziły ogromne zainteresowanie odwiedzających. Swoimi umiejętnościami zadziwi kilkunastu woźniców biorących udział w zawodach w powożeniu zaprzęgami konnymi o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego, człowieka, który całą swoją karierę zawodową poświęcił rozwojowi hodowli koni na Pomorzu.

 

Wystawcy

W ubiegłorocznym spotkaniu udział wzięło około 40 firm obsługujących rolnictwo, 38 ogrodników, około 100 firm handlowych oraz 18 wystawców królików i 40 wystawców gołębi. Odwiedzający mogli zobaczyć 120 królików oraz około 500 gołębi – 30 ras, z których 280 podlegało ocenie w ramach wystawy gołębi rasowych. Piętnastu hodowców zaprezentowało ptactwo egzotyczne, ozdobne oraz domowe, takie jak: kury, kaczki, bażanty, przepiórki, perliczki. W tym roku zapewne będzie podobnie – ciekawe, kto zostanie czempionem, a kto uplasuje się na dalszych pozycjach.

 

Kościelna i świecka część dożynek

W niedzielę 15 września 2019 r. odbędą się dożynki diecezji pelplińskiej i gminy Nowa Karczma. To czas podsumowań i podziękowań za dary ziemi, za trud mozolnej pracy rolników. Uroczysta msza dożynkowa została zaplanowana na godz. 11, po której korowód dożynkowy przejdzie do sceny na terenie wystawienniczym Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tu odbędzie się świecka część uroczystości dożynkowych, w trakcie której zostaną podsumowane konkursy na wieniec dożynkowy i wystaw królików i gołębi rasowych. Wybrane zostaną też najładniejsze stoisko oraz najciekawszy produkt targowy, czyli Hit Targów.

 

 

XXII Kaszubska Jesień Rolnicza, XVII Wystawa Zwierząt Hodowlanych i dożynki diecezji pelplińskiej i gminy Nowa Karczma

  • 14-15 września 2019 r., sobota-niedziela, godz. 9.00-17.00
  • Pomorskie Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu
  • Nowy Barkoczyn
  • wstęp wolny

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.