Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/3da46652-c3ea-4ac3-b663-7738d9ac3e33.jpg Rolkarskie i wrotkarskie święto w Gdańsku. Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Rolkarskie i wrotkarskie święto w Gdańsku. Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Rolakarze jadący

Każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek, może wziąć udział w sportowej rywalizacji. Tegoroczna 10. jubileuszowa edycja odbędzie się w Gdańsku w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.

 

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to cykliczna impreza odbywająca się w Gdańsku od 2009 r.  To też największe w Polsce zawody dla fanów jazdy na rolkach.

 

Amatorzy, zawodowcy i dzieci wybiorą odpowiedni dystans

W imprezie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek. Warunkiem udziału jest rejestracja do zawodów oraz uiszczenie opłaty startowej.

Dla tych, którzy chcą poczuć emocje towarzyszące zawodom, ale nie czują się jeszcze przygotowani do startu na dystansie maratonu czy półmaratonu, organizatorzy przygotowali krótszy dystans fitness o długości 10,7 km. Wpisowe wynosi 10 zł. 
W zależności od umiejętności oraz poziomu wytrenowania można wybrać jeden z trzech dystansów:
fitness – 10 730 m
półmaraton – 21 230 m
maraton – 42 230 m.

Dodatkowo na dystansie maratonu rozgrywane są Długodystansowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Warunkiem sklasyfikowanie w MP jest posiadanie aktualnej licencji zawodniczej Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.
Dla najmłodszych przygotowano zawody na krótkich dystansach w zależności od wieku. Dla tych, którzy trenują w UKS-ach rywalizacja odbędzie się na dłuższych dystansach. 

Nie tylko warsztaty rolkowe


Podczas Maratonu Sierpniowego odbędą się też bezpłatne warsztaty rolkowe z Zawodnikami Powerslide Team. Podstawy jazdy szybkiej poprowadzi: wielokrotny mistrz świata Scott Arlidge. Warsztaty z jazdy szybkiej dla mężczyzn poprowadzi mistrz świata Felix Rijhnen, dla kobiet – mistrzyni Europy Kathi Rumpus. Podstawy jazdy miejskiej poprowadzi mistrz Polski Piotr Combrzyński. Warsztaty z freestyle slalomu dla dorosłych poprowadzi wielokrotna mistrzyni Polski Ewelina Czapla, a dla dzieci poprowadzi Patrycja Najda. 

Ponadto, w programie: szkółki wrotkarskie, wypożyczalnia sprzętu wrotkarskiego, stoiska dystrybutorów rolek i akcesoriów wrotkarskich.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto, a współorganizatorem Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Program: 

24 sierpnia – piątek

 • godz. 16.00-20.00 – otwarcie biura zawodów na terenie AmberExpo Gdańsk, rejestracja zawodników: zawody dla dzieci, fitness, maraton, półmaraton 

25 sierpnia – sobota 

 • godz. 8.00-14.30 – biuro zawodów – rejestracja zawodników cd. 
 • godz. 8.30-9.30 – rozgrzewka dla dzieci z udziałem mistrzyni Europy
 • godz. 9.00-10.00 – szkółka wrotkarska Roll4All 
 • godz. 10.00-12.00 – zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci 
 • godz. 12.00-13.00 – warsztaty z zawodnikami Powerslide
 • godz. 12.30-13.30 – ceremonia dekoracji dzieci 
 • godz. 13.30 –  uroczyste otwarcie zawodów 
 • godz. 14.00 – start dystans fitness 
 • godz. 15.15 –  start główny – maraton, półmaraton 
 • godz. 17.00 – spotkanie z zawodnikami Powerslide – zdjęcia, autografy
 • godz. 18.00 – ceremonia dekoracji: fitness, maraton, półmaraton – kategorie rekreacyjne – MTG Amber Expo Gdańsk 
 • godz. 20. 00-22.00 – uroczysta gala z okazji X-lecia Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy oraz XV-lecia Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich połączona z ceremonią dekoracji Długodystansowych MP w kategoriach MP seniorów oraz kategorii Open. Gala odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku w budynku żółtym i uświetni ją koncert Izabelli Krasuckiej w towarzystwie Jan Konop Big Band.

 

X Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

 • 25 sierpnia 2018 r., sobota, godz.10.00-21.00
 • AmberExpo  
 • ul. Żaglowa 11
 • Gdańsk
 • Bilety: 10 zł

Zobacz: Maraton Sierpniowy

 

X Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.