Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f9f35f9a-4ba2-48e4-aa84-1ced4a9b3b17.jpg Rok działalności Pomorskiego Brokera Eksportowego. Dowiedz się, jakie są plany na kolejne lata

Rok działalności Pomorskiego Brokera Eksportowego. Dowiedz się, jakie są plany na kolejne lata

Konferencja Pomorski Broker Eksportowy – wsparcie rozwoju eksportu dla firm

Ponad 260 firm skorzystało z pomocy Brokera w 2016 roku. A to dopiero początek działań wspierających pomorski eksport.

 

Rok od podpisania umowy to okazja, by podsumować efekty działania Pomorskiego Brokera Eksportowego.

 

Jeden rok, wiele działań

– Dzięki zaangażowaniu 14 brokerów i partnerów wspomagających firmy w działaniach eksportowych, wsparcie uzyskało 268 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Odbyły się konferencje, seminaria, targi międzynarodowe, w których wzięło udział prawie 500 osób. Dodatkowo 23 pomorskich przedsiębiorców uczestniczyło w targach w Szanghaju, Hanowerze, Londynie i Barcelonie – informuje Marek Choromański, zastępca dyrektora Działu Rozwoju Przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Pomorza.

 

Co raz więcej możliwości

Broker daje przedsiębiorcami wiele możliwości. Jest to szansa na wzrost aktywności eksportowej pomorskich firm. W 2017 r. odbędzie się 9 seminariów. Zaplanowane są spotkania w różnych miejscach naszego województwa. Będą też wyjazdy na wydarzenia gospodarcze do: Niemiec, Finlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Zostanie również ogłoszony pierwszy z czterech konkursów grantowych. Firmy będą mogły ubiegać się o wsparcie w wysokości do 40 tys. zł na promocję na rynkach zagranicznych.

– Wciąż poszukujemy nowych i ciekawych kierunków oraz tematów tak, aby zagwarantować przedsiębiorcom najwyższy poziom merytoryczny seminariów, wydarzeń czy misji gospodarczych – dodaje Choromański.

 

Bezpłatne dyżury ekspertów

Więcej informacji można uzyskać podczas dyżurów brokerów eksportowych. Odbywają się one w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza w Gdańsku, w każdy poniedziałek w godzinach 14.00-16.00. Spotkania z brokerami są bezpłatne. Wystarczy zgłosić chęć udziału drogą elektroniczną na dyzurbrokera@arp.gda.pl lub pod nr telefonu 58 32 33 161.

 

Zobacz: Pomorski Broker Eksportowy

 

Seminarium Eksportowy prolog

Seminarium Eksportowy prolog – kluczowe kierunki eksportu. Mat. prasowy ARP

 

Pomorski Broker Eksportowy to pierwszy kompleksowy system wspierający działalność przedsiębiorców za granicą. Kierowany jest zarówno do firm, które jeszcze nie podejmowały działań eksportowych, jak również do prowadzących działalność na rynkach międzynarodowych.

Wśród konkretnych korzyści dla firm warto wymienić m.in. zdobywanie wiedzy dotyczącej kwestii: prawnych, celnych, podatkowych czy marketingowych. Przedsiębiorcy mogą także skorzystać z pośrednictwa na rynkach zagranicznych, nawiązać współpracę z zagranicznymi firmami, otrzymać dotację na udział w targach, misjach gospodarczych i innych wydarzeniach o charakterze biznesowym.

Pomorski Broker Eksportowy jest projektem partnerskim. Za jego realizację odpowiada Agencja Rozwoju Pomorza (lider przedsięwzięcia), jak również Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość, Inkubator STARTER oraz investGDA.

Przedsięwzięcie ma wartość 84,08 mln zł, z czego 64,08 mln zł stanowi dotacja ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Logo Pomorskiego Brokera Eksportowego

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.