Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Rodzinna zabawa z Kajkiem i Kokoszem. Dzień Dziecka na grodzisku w Sopocie

Rodzinna zabawa z Kajkiem i Kokoszem. Dzień Dziecka na grodzisku w Sopocie

Fot. źródło: https://www.facebook.com/pg/FundacjaKreska/photos/

Słowiańskie bajanie przy ognisku, strzelanie z łuku, gra terenowa oraz… mega puzzle z Kajkiem i Kokoszem. Grodzisko w Sopocie zaprasza dzieci i rodziców na wspólną zabawę. Impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2018 r.

 

Zabawa rozpocznie się od otwarcia wystawy „Tropami Kajka i Kokosza”, przygotowanej we współpracy z Fundacją Kreska im. Janusza Christy. Fundacja została założona przez Paulinę Christę, wnuczkę artysty oraz przez jego przyjaciół, znawców i miłośników twórczości.

W ramach rodzinnej gry terenowej dzieci i ich rodzice będą musieli wykonać specjalne zadania oraz zdobyć cztery unikalne pieczątki z wizerunkami bohaterów komiksów Janusza Christy. Ponadto uczestnicy zabawy będą mogli sprawdzić się w konkursie wiedzy o Kajku i Kokoszu lub ułożyć mega puzzle.

Natomiast na prawdziwych wojów czekać będą konkurencje związane ze strzelaniem z łuku i rzucaniu oszczepem, a po tych emocjach – możliwość posłuchania słowiańskiego bajania przy ognisku.

 

„Tropami Kajka i Kokosza”

  • 2 czerwca 2018 r., sobota, godz. 12.00-16.00
  • Skansen archeologiczny – Grodzisko w Sopocie
  • oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku
  • ul. Haffnera 63
  • Sopot
  • wstęp – bezpłatny

 

Program:

  • godz. 12.00 – otwarcie wystawy czasowej „Tropami Kajka i Kokosza”
  • godz. 12.00-16.00 – rodzinna gra terenowa
  • godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00 – słowiańskie bajanie przy ognisku (możliwość upieczenia kiełbasek – we własnym zakresie)

 

Wydarzenie na Facebooku

Plakat - Tropami Kajka i Kokosza

 

Organizatorami wydarzenia są Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Fundacja Kreska im. Janusza Christy.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.