Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Regaty jachtów na Bałtyku. Dwosobowe załogi na starcie

Regaty jachtów na Bałtyku. Dwosobowe załogi na starcie

Regaty jachtów na Bałtyku

Doublehanded to nowa jakość w żeglarstwie regatowym na Bałtyku. Zmagania jachtów z dwuosobowymi załogami zapowiadają się bardzo emocjonująco. Pierwsze regaty 13 i 14 maja 2017 r.

 

Pomysłodawcą i organizatorem regat jest Paweł Wilkowski.

 

Trzy razy regaty

Pierwsze regaty WarmUp Doublehanded Challenge odbędą się 13 i 14 maja 2017 r. w Gdyni na dystansie ok. 120 mil. Będą to pierwsze w tym roku regaty offshorowe. Jak deklaruje organizator ten wyścig został wymyślony dla tych żeglarzy, którzy nie mogą doczekać się regatowych wrażeń na morzu w nowym sezonie żeglarskim.

3 czerwca wystartuje główna impreza cyklu, czyli Gdynia Doublehanded Yachtrace. Uczestnicy ścigać się będą na trasie z Gdyni do Liepai i dalej do Ölands Södra Grund. Cała trasa wynosi 400 mil morskich. Przewidywany termin zakończenia regat to 9 czerwca.

Tegoroczną edycję będzie można śledzić na żywo. Będzie codzienna prezentacja sytuacji na trasie, podczas której żeglarze skomentują postępy ścigających się jachtów i opowiedzą o warunkach atmosferycznych na trasie.

Na zakończenie sezonu 30 września wystartują dwudniowe regaty CoolDown Doublehanded Challenge. Będą to regaty na dystansie 120 mil.

Zobacz: Doublehanded

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.