Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/4c24fa3b-a8d0-4328-8e86-8a706f57e8e6.jpg Ręcznie wykonane kosmetyki, tornado z próbówki i pokazy robotów Lego [DNI OTWARTE POMORSKICH UCZELNI]

Ręcznie wykonane kosmetyki, tornado z próbówki i pokazy robotów Lego [DNI OTWARTE POMORSKICH UCZELNI]

Dni otwarte na Politechnice Gdańskiej w 2017 roku. Fot. K. Krzempek, P. Niklas

Podczas wiosennych dni otwartych na pomorskich uczelniach dowiesz się, czym szkoły wyższe kuszą kandydatów na studia. Porozmawiasz z wykładowcami, poznasz studentów i ofertę organizacji studenckich. Będą liczne warsztaty, wykłady i pokazy. To też świetna okazja, by dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji na wybrane kierunki.

 

Zobacz, kiedy warto wybrać się na dni otwarte pomorskich uczelni publicznych.

 

Akademia Marynarki Wojennej, 19 kwietnia

 • czwartek, godz. 10-14.00
 • Gdynia, ul. Śmidowicza 69

Dni otwarte na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni to okazja do poznania historii uczelni, zwiedzania laboratoriów, bazy dydaktycznej, symulatorów i trenażerów, takich jak mostek nawigacyjny, symulator strzelecki śnieżnik oraz zwiedzania okrętu podwodnego kobben. Będą też spotkania z doradcą zawodowym, prezentacja kierunków i kół naukowych oraz wykłady otwarte.

Więcej informacji na stronie internetowej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

 

Akademia Morska, 13 kwietnia

 • piątek, godz. 9-14.00
 • Gdynia, Morska 81/al. Jana Pawła II 3

Podczas dni otwartych na Akademii Morskiej kandydaci na studia poznają ofertę uczelni, kół naukowych oraz organizacji studenckich. Będą wykłady i warsztaty, na które obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji na stronie internetowej Akademii Morskiej.

 

Akademia Sztuk Pięknych, 23-24 marca

 • piątek-sobota, godz. 9-15.00
 • Gdańsk, plac Wałowy 15/Targ Węglowy 6

W programie dni otwartych Akademii Sztuk Pięknych są prezentacje wydziałów, wykłady, spotkania z artystami i projektantami, warsztaty oraz otwarte pracownie. Będą też konsultacje dla kandydatów na studia oraz kuratorskie oprowadzanie po wystawach.

Więcej informacji na stronie internetowej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, 19-20 marca

 • poniedziałek-wtorek, godz. 9.30-14.00
 • Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1

Podczas dni otwartych Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbędą się spotkania z władzami uczelni, prezentacje kierunków i sylwetek absolwentów. To dobra okazja, by zapoznać się z warunkami rekrutacji, egzaminów wstępnych i programem studiów.

Więcej informacji na stronie internetowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny, 20 kwietnia

 • piątek, godz. 9-14.00
 • Gdańsk, ul Dębinki 1/al. gen. J. Hallera 107

Dni otwarte na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to nie tylko prezentacja oferty uczelni, kół naukowych i organizacji studenckich, ale także okazja do przeprowadzania badań profilaktycznych, wykłady, pokazy oraz zwiedzanie kampusu.

Więcej informacji na stronie internetowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Politechnika Gdańska, 21 marca

 • środa, godz. 10-15.00
 • Gdańsk, ul. Gabriela Narutowicza 11/12

W ramach dnia otwartego – Politechnika Open – będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, a także m.in. zwiedzić wydziały i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze studiami i procesem rekrutacji. Będą warsztaty i wykłady z geometrii wykreślnej, pokaz wytrzymałości belki żelbetowej, pokaz spawania w świecie rzeczywistym i wirtualnym oraz pokazy robotów Lego. Będzie też studencka familiada, możliwość zwiedzania komory bezdechowej i zabawa dronami.

Więcej informacji na stronie internetowej Politechniki Gdańskiej (na niektóre pokazy i warsztaty obowiązują zapisy).

 

Uniwersytet Gdański, 19-20 marca

Dni otwarte Uniwersytetu Gdańskiego połączone są z największymi targami edukacyjnymi na Pomorzu – Targami Akademia. Na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego swoją ofertę będzie prezentować kilkadziesiąt szkół wyższych z całej Polski, będą próbne matury i konkursy z nagrodami. Będzie też możliwość zapoznania się z ofertą kursów i szkoleń przedmaturalnych. Wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego przygotowały pokazy, wykłady i warsztaty dla kandydatów na studia.

 • Wydział Biologii, 20 marca, wtorek, godz. 10-14.00

Bałtycki Kampus UG, Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 59

Prezentacja oferty edukacyjnej, kierunków oraz profili absolwentów. Będą też wykłady otwarte o tym, jak hormony wpływają na nasze zachowanie, o historii roślin czy podwodnych ogrodach. Kandydaci na studia będą mogli też wziąć udział w warsztatach tworzenia naturalnych kosmetyków, genetycznie modyfikowanej żywności oraz nauczyć się prawidłowo używać mikroskopu.

 • Wydział Chemii, 20 marca, wtorek, godz. 9-15.00

Bałtycki Kampus UG, Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 63

Pokazy doświadczeń chemicznych, wykłady o chemii żywności, historii szkła i substancjach trujących. Kandydaci będą też mogli wziąć udział w warsztatach laboratoryjnych z produkcji kosmetyków, zapachów oraz przygotować tornadu w probówce. Naukowcy pokażą też makietę miasta przyjaznego środowisku – wykonaną z klocków Lego.

 • Wydział Ekonomiczny, 19-20 marca, poniedziałek-wtorek, godz. 10-13.00

Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121

Prezentacja dwudziestu specjalności Wydziału Ekonomicznego w języku polskim i angielskim. Zwiedzanie kampusu w Sopocie, gry i warsztaty dla kandydatów na studia.

 • Wydział Filologiczny, 20 marca, wtorek, godz. 10-13.00, 23 marca (tylko neofilologie), godz. 9-14.00

Bałtycki Kampus UG, Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 55

Zainteresowani dowiedzą się, jakie są najnowsze odkrycia językoznawstwa, po co studiować filologię i będą mogli wziąć udział w quzie wiedzy o Bałkanach. Dla kandydatów przygotowano też warsztaty ze sztuki autoprezentacji, zajęcia teatralne oraz z nauki języka polskiego obcokrajowców.

 • Wydział Historyczny, 20 marca, wtorek, godz. 10-13.00

Bałtycki Kampus UG, Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 55

Prezentacja oferty kształcenia i studenckich kół naukowych. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładzie o kulturze Japonii, badaniach antropologicznych prowadzonych w Amazonii oraz dowiedzieć się, ile wspólnego ma archeolog z Indianą Jonesem. Przygotowano też quizy historyczne i tradycyjne gry planszowe.

 • Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, 19 marca, poniedziałek, godz. 10-14.00

Bałtycki Kampus UG, Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 57

Udostępnione zostaną nowoczesne pracownie fizyczne dydaktyczne i naukowo-badawcze oraz pracownie komputerowe i sale audytoryjne wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Odbędą się liczne pokazy doświadczeń fizycznych oraz prezentacje ciekawych matematycznych sposobów służących rozwiązywaniu różnych problemów, też z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Pokazy animacji, doświadczeń jądrowych i zastosowań medycznych fizyki.

 • Wydział Nauk Społecznych, 20 marca, wtorek, godz. 9-14.00

Bałtycki Kampus UG, Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 4

Prezentacja kół naukowych, sali relaksacyjnej i studia fotograficznego. Będą też warsztaty języka migowego, negocjacji policyjnych i psychologicznych metod wywierania wpływu.

 • Wydział Oceanografii i Geografii, 19-20 marca (Instytut Geografii tylko 20 marca), poniedziałek-wtorek, godz. 10-13.00

Gdynia, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 46

Prezentacja kierunków oraz perspektyw zatrudnienia absolwentów wydziału. Będzie też możliwość zwiedzania pokładu katamaranu badawczego Oceanograf, który zacumowany jest w Dalmorze (okolice Sea Towers w Gdyni).

 • Wydział Prawa i Administracji, wtorek, godz. 10-14.00

Bałtycki Kampus UG, Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 6

Zwiedzanie wydziału, prezentacja oferty oraz wykład o tym, czy jest przestępstwo.

 • Wydział Zarządzania, 19 marca, poniedziałek, godz. 10-13.00

Sopot, ul. Armii Krajowej 101

W ofercie zwiedzanie sal dydaktycznych, prezentacja kierunków i kół naukowych. Dla kandydatów przygotowano też warsztaty z marketingu sensorycznego, inwestowania oszczędności i rozpoznawania przestępstw ubezpieczeniowych.

 • Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii, 20 marca, wtorek, godz. 10-14.00

Gdańsk, ul. Abrahama 58

Podczas dnia otwartego będzie możliwość zwiedzania laboratoriów badawczych i dydaktycznych z przewodnikiem. Odbędzie się wykład w technologii 3D „W świecie białek. Zależności między strukturą a funkcją”.

Więcej informacji o dniach otwartych na stronie internetowej Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.