Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/270e854f-0659-449b-9116-bebf33076689.jpg Radość dla słuchaczy i pomoc dla podopiecznych hospicjum. Charytatywny koncert kolęd w Gdańsku

Radość dla słuchaczy i pomoc dla podopiecznych hospicjum. Charytatywny koncert kolęd w Gdańsku

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Wspólne kolędowanie połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz zapewnienia całodobowej opieki medycznej nieuleczalnie chorym maluchom. Koncert „Pomorze Dzieciom" odbędzie się w sobotę, 13 stycznia 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. Wstęp – wolny.

 

Koncert kolęd „Pomorze Dzieciom” to projekt muzyczny, mający na celu zgromadzenie osób o wielkich sercach wokół idei hospicjum Pomorze Dzieciom: „skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

 

Aby jak najlepiej służyć dzieciom…

Hospicjum Pomorze Dzieciom powstało w listopadzie 2014 r. z inicjatywy ludzi związanych od lat z domową pediatryczną opieką paliatywną, nieustannie wierzących w jej sens, chcących się uczyć i rozwijać, aby jak najlepiej służyć maluchom.

– Trafiają do nas dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku. Wcześniaki tak maleńkie, że mieszczą się na jednej dłoni. Kilkuletni marzyciele o tak ogromnym harcie ducha, że każdego dnia zaskakują zespół hospicjum swoją mądrością, świadomością i umiejętnością cieszenia się z życia mimo przeciwności. W końcu nastolatkowie, którym przyszło dojrzeć dużo, dużo szybciej… – mówi Ewa Liegman, prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku.

 

… przyda się nawet 1 proc.

Funkcjonowanie hospicjum to koszt rzędu ok. 90 tys. zł miesięcznie. Niestety sytuacja finansowa placówki, która utrzymuje się wyłącznie z darowizn, jest niepewna. W tym celu na stronie internetowej fundacji Pomorze Dzieciom umieszczono specjalny formularz PIT, dzięki któremu można odliczyć 1 proc. podatku na jej cele.

Pomocy hospicjum zdecydowali się udzielić Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, które na potrzeby koncertu „Pomorze Dzieciom” udostępni wnętrza Ratusza Głównego Miasta, a także Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i jego muzycy.

– Podczas koncertu chóru wysłuchamy najpopularniejszych polskich kolęd. Od wieków wyrażały one radość i nadzieję, jaką niosło ludziom Boże Narodzenie. Pragniemy, aby koncert kolęd „Pomorze Dzieciom” nie tylko dał radość słuchaczom, ale także podopiecznym hospicjum. Podczas kolędowania będzie można przekazać darowiznę albo, w dłuższej perspektywie, odliczyć dla hospicjum 1 proc. podatku lub dokonać przelewu na rzecz fundacji – mówi Monika Kryger z Działu Edukacji MHMG.

 

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego posiada 70-letnią tradycję działalności artystycznej. Wielokrotnie nagradzany zespół koncertował w 25 krajach świata. Na swoim koncie ma też 7 wydanych płyt. Za dotychczasową działalność w dziedzinie upowszechniania kultury odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi, uhonorowany odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, Złotą Odznakę Honorową z Brylantem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, a także nagrodami specjalnymi Ministra Kultury i Sztuki, a także Prezydenta Miasta Gdańska.

 

Koncert kolęd „Pomorze Dzieciom”

  • 13 stycznia 2018 r., sobota, godz. 16.00-18.00
  • Ratusz Głównego Miasta
  • ul. Długa 46/47
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Wydarzenie na Facebooku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.