Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
PSK – Szlak rzeki Wierzycy – jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych.

PSK – Szlak rzeki Wierzycy – jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych.

W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia” Gmina Pelplin w Stockim Młynie, Pelplinie i Rajkowskim Młynie wykonała nową infrastrukturę kajakową wyposażoną m. in. w pomosty, wiaty, ławostoły, stojaki na rowery i przenośne sanitariaty.  Zapraszamy serdecznie!!!

Rozpoczyna się w Kościerzynie od jeziora Wierzysko. Pokonując kolejne kilometry, rzeka dopływa do Starogardu Gdańskiego – stolicy Kociewia. Dalej, piękną doliną wśród lasów, pól i łąk, trasa prowadzi do pocysterskiego Pelplina, po drodze mijając zrekonstruowane grodzisko w Owidzu. Na szlaku Wierzycy jest kilka przenosek przy zabytkowych elektrowniach wodnych, których oglądanie stanowi dodatkową atrakcję spływów. Szlak kończy się w zabytkowym, nadwiślańskim Gniewie. Na odcinkach łąk rzeka płynie leniwie i bez przeszkód, natomiast w obszarach leśnych nurt przyspiesza i pojawiają się przeszkody (zwalone drzewa, głazy, kamienne bystrza). Szlak ten jest polecany jest dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Wierzyca pięknie meandruje i często zmienia kierunek, jednak często bywa zdradliwa.

Czytaj więcej na www.kajaki.pomorskie.eu
Śledź zaawansowanie prac na profilu facebooka 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.