Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Przystań kajakowa w okolicach Faktorii oraz na terenie Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim –  Zaprasza!

Przystań kajakowa w okolicach Faktorii oraz na terenie Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim – Zaprasza!

Amatorzy turystyki wodnej mogą już korzystać z infrastruktury wybudowanej na terenie miasta.  Przystanie zostały wyposażone w wygodne dla kajakarzy pomosty pływające oraz suszarki na kajaki. Dodatkowo na terenie CKiS powstały wiaty z ławostołami i miejsce na ognisko. Przy przystaniach postawiono tablice promocyjno – informacyjne. Cały odcinek na terenie miasta został oznakowany.

Przystanie zostały wybudowane w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020. Już na wiosnę 2019 r. szlak Raduni zostanie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę kajakową. W sumie powstanie 25 inwestycji począwszy od miejscowości Stężyca aż do Pruszcza Gd.

Warto wspomnieć, że Radunia to piękna rzeka, łącząca Szwajcarię Kaszubską z Gdańskiem. Szlak Raduni jest bardzo zróżnicowany, podzielony na odcinki ze względu na znajdujące się tam elektrownie i brak dostępności odcinka “Jar Raduni”. Ze względu na liczne przenoski szlak jest uciążliwy, jednakże charakteryzuje się dużą różnorodnością.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.