Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/13acfa85-48e1-44a0-b996-78627cd42c97.jpg Przyjdź na plażę. Zobacz niezwykłą wystawę. Instalacja z mapami Ustki

Przyjdź na plażę. Zobacz niezwykłą wystawę. Instalacja z mapami Ustki

Plaża w Ustce

Jaki jest związek pomiędzy doświadczaniem a widzeniem? Którym organem odczuwamy dotyk? Skórą. Którym odczuwamy dźwięk? Uszami. A którym zapach? Nosem. Który organ mieści umysł? Niezwykła wystawa „Mapa Ustki" Samuela Stevensa do obejrzenia w Centrum Aktywności Twórczej.

 

Ekspozycję można podziwiać do 27 maja. Instalacja artystyczna z mapami do pobrania będzie dostępna na plaży wschodniej (2 szt.) i zachodniej (1 szt.).

 

Usteckie mapy

Wystawa to zaproszenie do odkrywania dobrze znanego miejsca z perspektywy przybysza z zewnątrz. Będzie można zobaczyć książki, mapy i przewodniki stworzone w ramach programu rezydencji artystycznej oraz mapę interaktywną. 

Prezentowane prace badają związek pomiędzy dłonią a tworzeniem rysunku i pisma oraz doświadczeniem umysłowym a światem materialnym. Rozszerzają pojęcie piękna, przedstawiając je jako zdumienie nad otaczającym nas światem. Autor pragnie zachęcić odwiedzających do uważnej i wrażliwej obserwacji.

Samuel Stevens (urodził się w 1994 r.) jest amerykańskim artystą i designerem. W 2016 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Cansas City na wydziale malarstwa. W swych rysunkach i instalacjach eksploruje granice formy oraz wpływów kulturowych w sztuce pięknej i rzemiośle. 

 

Mapa Ustki

  • 20 maja 2017 r., sobota, godz. 19.00 – wernisaż podczas Nocy Muzeów
  • wystawę można oglądać do 27 maja, godz. 10.00-18.00
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1 a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.