Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Przez trzy dni muzealna kuźnia będzie najgorętszym miejscem na Pomorzu. Plener Kowalski w Swołowie

Przez trzy dni muzealna kuźnia będzie najgorętszym miejscem na Pomorzu. Plener Kowalski w Swołowie

Plener Kowalski w Swołowie

To jedna z nielicznych okazji w roku, kiedy w jednym miejscu gromadzi się tylu pasjonatów sztuki kowalstwa. Plener kowalski w kuźni należącej do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie potrwa od piątku do niedzieli, 3-5 sierpnia 2018 r.

 

Już po raz siódmy w Swołowie miłośnicy kowalstwa będą mogli oglądać przy pracy około 30 kowali z całej Polski. W tym roku tematem przewodnim pleneru będzie wykonanie kopii pomorskich krzyży nagrobnych. Przez cały weekend, oprócz pokazu pracy kowali, będzie można zobaczyć przywiezione przez nich wyroby kowalstwa artystycznego. W niedzielę, na zakończenie imprezy, kowale pokażą efekty swojej plenerowej pracy.

 

Organizatorami wydarzenia są Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie – Oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz stowarzyszenie Forum Kowalskie.

 

VII  Plener Kowalski w Swołowie

  • 3-5 sierpnia 2018 r., piątek-niedziela, godz. 10.00-18.00
  • Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
  • Oddział Etnografii Muzeum Pomorza Środkowego
    w Słupsku
  • Zagroda Albrechta
  • Swołowo 8

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat - Plener kowalski w Swołowie
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.