Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Przekrój kina światowego, pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami. Sopot Film Festival  2017

Przekrój kina światowego, pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami. Sopot Film Festival 2017

Najnowsze i najwybitniejsze produkcje światowego formatu oraz arcydzieła klasyki kina. Festiwal przybliża kinematografie poszczególnych krajów oraz sylwetki poszczególnych reżyserów.

 

Sopot Film Festival 2017 to ósma letnia edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, a 17. w całej historii. Międzynarodowe wydarzenie, promujące kulturę i twórczość filmową, od 8 do 16 lipca 2017 r. w różnych miejscach Trójmiasta.

 

O festiwalu

Na program składają się liczne pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz działania filmowe w przestrzeni miejskiej. Festiwal prezentuje przekrój kina światowego, z wyróżnieniem dorobku rodzimej kinematografii, najnowsze i najwybitniejsze produkcje światowego formatu oraz arcydzieła klasyki kina. W programie co roku znajdują się filmy nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Rotterdam, San Sebastian, Sundance, Toronto czy Gdynia. Sopot Film Festival to jedyny międzynarodowy festiwal w Polsce północnej, prezentujący kino autorskie oraz drugie najważniejsze wydarzenie filmowe po Festiwalu Filmowym w Gdyni.

 

Międzynarodowe konkursy

W 2017 roku w ramach festiwalu odbędą się trzy międzynarodowe konkursy: Konkurs filmów fabularnych 1-2, konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych oraz konkurs filmów krótkometrażowych. Najważniejsza jest sekcja konkursowa „1-2″, czyli międzynarodowy konkurs filmów fabularnych, skoncentrowany na promocji debiutów i drugich filmów twórców z całego świata. W konkursie weźmie udział około 10-12 filmów, które w większości zostaną pokazane na sopockim festiwalu premierowo. Po raz drugi odbędzie się również międzynarodowy konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Nie zabraknie również małych form filmowych, czyli międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych.

 

Sekcje i pasma prezentowanych obrazów

Jak co roku, najlepsze tytuły kina autorskiego i ambitnego sezonu, a także tytuły, które nie znalazły się w dystrybucji kinowej w Polsce, zostaną zaprezentowane w trzech sekcjach: Spectrum 16/17, Spectrum DOC oraz Spectrum: Muzyka i Sztuka. Przygotowano wiele pasm tematycznych, a także 3 duże i 3 małe retrospektywy uznanych światowych i polskich twórców. Jest też pasmo poświęcone kinu skandynawskiemu – w roku 2017 poświęcone Norwegii. Obok niego w osobnym paśmie kina narodowego zaprezentowane zostanie Nowe Kino Rumuńskie.

 

Festiwalowe atrakcje

Poza pokazami filmowymi, organizatorzy przygotowali panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, wystawy, koncert muzyki filmowej, koncerty do kina niemego, a dla najmłodszych widzów osobne pasmo filmowe dla dzieci oraz warsztaty filmowe.

 

Festiwalowe miejsca

Sopot Film Festival co roku odbywa się równoległe w najważniejszych miejscach kulturalnych Sopotu. W tym roku będą to: Multikino, Państwowa Galeria Sztuki, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, plaża przy Teatrze na Plaży wraz z Klubem Atelier oraz klubogaleria Trzy Siostry i Teatr Boto.

 

 

17. Sopot Film Festiwal

  • 8-16 lipca 2017 r.
  • różne miejsca Trójmiasta

Więcej informacji na stronie Sopot Film Festivalu

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.