Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Przekonaj się, jak wyglądało życie codzienne na dawnej wsi pomorskiej. Wakacyjna akcja w Swołowie

Przekonaj się, jak wyglądało życie codzienne na dawnej wsi pomorskiej. Wakacyjna akcja w Swołowie

Fot. ze zbiorów Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

W ramach cykl „Muzeum jako żywo" w każdy czwartek wakacji w Swołowie odbywać się będą pokazy dawnych rzemiosł i prac gospodarskich. W programie przewidziano też m.in. warsztaty zdobienia tkanin oraz gry na wiejskich instrumentach. Akcja rozpoczyna się 27 czerwca 2019 r.

 

W każdy czwartek wakacji w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie czas cofnie się do początku XX w. i wskrzeszone zostaną zapomniane rzemiosła.

W kuźni zwiedzający będą mogli zobaczyć kowala kującego żelazo póki gorące, w stodole ciężko pracować będzie gospodarz młócący zboże, a w chałupie tkaczka zapozna wszystkich ze swoim warsztatem zdobienia tkanin. W kuchni unosić się będzie zapach drożdżowych racuszków, chleba na zakwasie i świeżo ubitego masła. Wykwalifikowany cieśla odda do dyspozycji gości swój stół stolarski, młotki, piły i korby. Zwiedzający będą też mieli okazję pomóc gospodyni przy praniu bielizny, doglądać zwierząt lub pograć na wiejskich instrumentach.

Ponadto na terenie muzeum wystawiać się będą artyści ludowi i rękodzielnicy.

 

„Muzeum jako żywo”

  • każdy czwartek wakacji w godz. 11.00-17.00
  • Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
  • oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
  • Zagroda Albrechta
  • Swołowo 8
  • ceny biletów wstępu:
    normalny – 16 zł
    ulgowy – 10 zł

 

Wydarzenie na Facebooku

 

 

 

 

 

 

Plakat akcji Muzeum jako żywo
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.