Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Przejażdżki zabytkowym trolejbusem i gra miejska. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w gdyńskiej zajezdni trolejbusowej

Przejażdżki zabytkowym trolejbusem i gra miejska. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w gdyńskiej zajezdni trolejbusowej

Gdyński trolejbus

Wiesz jak założyć pantograf? Chcesz zaśpiewać piosenkę o trolejbusie? Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni zaprasza w niedzielę, 21 maja 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

 

Zwiedzanie zajezdni jest jednym z najatrakcyjniejszych wydarzeń w Polsce, organizowanych w ramach tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Ministerstwo Rozwoju wyróżniło też atrakcje w gdańskim porcie lotniczym.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni to jeden z trzech w Polsce, oprócz Tychów i Lublina, operatorów komunikacji miejskiej w trakcji trolejbusowej.

W zajezdni PKT w Gdyni będzie można:

  • Zwiedzić z przewodnikiem cały teren zajezdni. Trasa obejmie plac postojowy, warsztaty, ekologiczną myjnię i lakiernię,
  • Zagrać w trolejbusową grę miejską,
  • Zaśpiewać znane piosenki o komunikacji miejskiej,
  • Zrobić sobie zdjęcie z maskotką Solarisa, zielonym jamnikiem,
  • Przejechać się po ulicach Gdyni zabytkowym trolejbusem Ziu 9, Sauer, Jelcz lub Skoda.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Przedsiębiorstwie Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni

  • 21 maja 2017 r., niedziela, godz. 10.00-15.00
  • Zajezdnia PKT
  • ul. Zakręt do Oksywia 1
  • Gdynia
  • Wstęp – wolny

Zobacz: Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni

Facebook

Więcej na stronie Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Projekt został wybrany spośród 800 zgłoszeń z całego kraju. Kluczem wyboru była przede wszystkim atrakcyjność i oryginalność wydarzenia. Zostały wybrane projekty, które przyczyniają się najbardziej do szeroko rozumianego rozwoju miejscowości, kraju lub rozwoju osobistego.

Plebiscyt miał na celu docenienie zaangażowania beneficjentów w akcję, jak również zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, jak wiele przedsiębiorczych inicjatyw realizowanych jest dzięki wsparciu funduszy europejskich.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.