Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Przegląd najciekawszych, najwybitniejszych i najgłośniejszych spektakli z polskich scen. IX Wybrzeże Sztuki w Gdańsku

Przegląd najciekawszych, najwybitniejszych i najgłośniejszych spektakli z polskich scen. IX Wybrzeże Sztuki w Gdańsku

„Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty z krakowskiego Narodowego Starego Teatru

Teatr Narodowy w Warszawie czy Teatr Provisorium z Lublinie? Spektakl „Historia Jakuba" czy „Wszystko o mojej matce"?

 

Do 29 czerwca 2017 r. trwa IX Wybrzeże Sztuki. Podczas tegorocznej edycji na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku zaprezentowane zostaną najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego i obecnego sezonu.

 

O Wybrzeżu Sztuki

Wybrzeże Sztuki to coroczny przegląd najciekawszych, najwybitniejszych i najgłośniejszych, a czasami również kontrowersyjnych spektakli prezentowanych na polskich scenach. Dzięki dotychczasowym 8 edycjom przeglądu, trójmiejska publiczność mogła zobaczyć mistrzowskie przedstawienia Jerzego Jarockiego, Grzegorza Jarzyny i Krystiana Lupy, słynne, oryginalne spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, Jana Klaty, Kornéla Mundruczó, Pawła Świątka, Krzysztofa Garbaczewskiego, Radosława Rychcika, Iwana Wyrypajewa, Mai Kleczewskiej i duetu Demirski & Strzępka. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach publiczność mogła podziwiać, obok Krystyny Jandy, m.in. Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Tomasza Karolaka i Zbigniewa Zapasiewicza.

 

Tegoroczne spektakle

W środę, 14 czerwca o godz. 15 i 19 na Dużej Scenie można było zobaczyć „Sekretne życie Friedmanów” Marcina Wierzchowskiego i Daniela Sołtysińskiego w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie. W poniedziałek, 19 czerwca o godz. 19 na Scenie Malarnia można obejrzeć „Punkt zero. Łaskawe” w reżyserii Janusza Opryńskiego z Teatru Provisorium w Lublinie.

W środę, 21 czerwca o godz. 19 na Dużej Scenie zaprezentowane zostanie „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego z warszawskiego Studio teatrgaleria. Dzień później, we czwartek, 22 czerwca o godz. 19 również na Dużej Scenie odbędzie się spektakl „Historia Jakuba” Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spišáka z Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy. We czwartek, 22 czerwca o godz. 19.30 i w piątek, 23 czerwca o godz. 18.30 na Scenie Malarnia – „Idiota” w reżyserii Pawła Miśkiewicza z Teatru Narodowego w Warszawie.

W niedzielę, 25 czerwca o godz. 19 na Dużej Scenie zostanie zaprezentowany spektakl „Wszystko o mojej matce” Tomasza Śpiewaka w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Dzień później, w poniedziałek, 26 czerwca o godz. 19 na Dużej Scenie odbędzie się spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego „Do dna”. Wybrzeże Sztuki zakończy w tym roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty z krakowskiego Narodowego Starego Teatru. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w czwartek, 29 czerwca o godz. 15 i 20 na Dużej Scenie.

Więcej: Teatr Wybrzeże w Gdańsku

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.