Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Przed nami kolejna edycja konkursu Pomorska Nagroda Muzealna. Można już zgłaszać kandydatów

Przed nami kolejna edycja konkursu Pomorska Nagroda Muzealna. Można już zgłaszać kandydatów

Pomorską Nagrodę Muzealną w 2019 r. przyznano m.in. za realizację wystawy czasowej „Rzeczy po przejściach – od narodzin do śmierci. Obrzędy rodzinne na Pomorzu"

Już po raz szósty organizowany jest przegląd najważniejszych wydarzeń muzealnych w naszym regionie. Oceniane będą m.in. wystawy, konferencje naukowe i działania edukacyjne. Kandydatów do Pomorskiej Nagrody Muzealnej można zgłaszać do 4 kwietnia 2020 r.

 

Celem konkursu jest uhonorowanie pracowników muzeów pomorskich lub osób współpracujących z tymi placówkami za szczególne dokonania w roku poprzedzającym wręczenie nagrody.

– Całe przedsięwzięcie ma charakter ściśle merytoryczny i kulturotwórczy. Nagradzamy i wyróżniamy te wydarzenia, które są osadzone w historii i tradycji Pomorza, wspierają lokalne społeczności, a także służą upowszechnianiu wiedzy o regionie oraz sztuce polskiej i europejskiej – mówi Anna Sujecka, prezes Oddziału Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

Prezentowane w ramach konkursu przedsięwzięcia nie mają charakteru komercyjnego i nie są nastawione na zysk finansowy. Wiele z nich to działania, których odbiorcami są lokalne społeczności miast i miasteczek Pomorza.

 

Kto może otrzymać nagrodę?

W ramach konkursu oceniane są przede wszystkim wystawy stałe i czasowe, konferencje naukowe i sympozja, wydawnictwa muzealne, działania edukacyjne oraz działania konserwatorskie. Nagroda jest przyznawana także za inne wydarzenia i działania artystyczne lub kulturalne w dziedzinie muzealnictwa o istotnym znaczeniu dla promocji i upowszechniania muzeów i kolekcjonerstwa.

– Chcąc rozszerzyć zakres oddziaływania konkursu, kandydatury mogą zgłaszać nie tylko instytucje kultury i ich pracownicy, ale również stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, szkoły wyższe czy media – dodaje Anna Sujecka.

Kandydatami do nagrody mogą być osoby pracujące w muzeach, których główna siedziba zlokalizowana jest na terenie województwa pomorskiego, lub osoby współpracujące z tymi muzeami. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia 2020 r. w formie pisemnej na specjalnym formularzu zgłoszeniowym.

Spośród zgłoszonych propozycji wytypowane zostaną trzy nagrody główne oraz wyróżnienie. Ich wręczenie nastąpi podczas uroczystej gali z okazji Międzynarodowego Dnia Muzealnika.

 

Organizatorem konkursu jest Oddział Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Konkurs odbywa się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, natomiast fundatorem nagród finansowych jest samorząd województwa pomorskiego.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu, są dostępne na stronie internetowej Oddziału Pomorskiego SMP w zakładce Pomorska Nagroda Muzealna.

 

Baner Pomorskiej Nagrody Muzealnej

 

Zobacz też: Mały jubileusz Pomorskiej Nagrody Muzealnej. Sprawdź, kto został laureatem piątej edycji konkursu

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.