Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/90caff0b-a059-40e3-b68e-773bb7c58968-4.jpg Przed nami jubileuszowa gala finałowa Gryfa Gospodarczego. Już dziś poznamy liderów biznesu na Pomorzu

Przed nami jubileuszowa gala finałowa Gryfa Gospodarczego. Już dziś poznamy liderów biznesu na Pomorzu

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy

W tym roku do konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Statuetkę otrzymają najlepsze przedsiębiorstwa działające w naszym regionie. Zwycięzców jubileuszowej edycji poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się o godz. 17.00 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

 

Gryf Gospodarczy jest nagrodą przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu. Jego organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pełniąca rolę doradcy marszałka w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęła rekordowa liczba 100 zgłoszeń. – To pokazuje, że mamy w regionie coraz więcej firm, które chętnie sięgają po tę najważniejsze nagrodę gospodarczą Pomorza – mówi Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Kategorie konkursowe

Jubileuszowa, 20. edycja Gryfa Gospodarczego zostanie rozstrzygnięta w następujących kategoriach:

  • Lider innowacji – dla przedsiębiorstw wprowadzających na rynek innowacyjne usługi i produkty,
  • Lider eksportu – dla przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową,
  • Lider inwestycji – dla przedsiębiorstw, których działalność wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych,
  • Lider odpowiedzialność społecznej – dla przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a także wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska,
  • Pomorski start-up – dla przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat,
  • Lider kształcenia zawodowego – dla pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów z województwa pomorskiego,
  • Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – dla osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową w środowiskach akademickich i szkolnych.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom, natomiast media patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z uczestników Gryfa Medialnego.

 

Debata gospodarcza

Przed uroczystą galą zostanie zorganizowana debata gospodarcza z udziałem prof. Witolda Orłowskiego, głównego doradcy ekonomicznego PWC, oraz dr. Ernesta Pytlarczyka, głównego ekonomisty mBanku. Moderatorem będzie Jakub Kurasz, przedstawiciel PwC. Debata rozpocznie się o godz. 15.30 we foyer Opery Bałtyckiej.

 

Partnerem merytorycznym konkursu jest jedna z wiodących na świecie korporacji doradczych PwC, która przygotowała także rekomendacje dla komisji konkursowej.

Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu mBanku SA – głównego sponsora, a także Olivii Business Centre – partnera strategicznego.

Partnerami medialnymi są: „Dziennik Bałtycki”, Radio Gdańsk, portal Trojmiasto.pl oraz „Express Biznesu”.

 

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.