Urząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/11/IMG_1376-scaled.jpg Przed nami gala Srebrnego Drzewka. Nagrodzone zostaną osoby niosące pomoc potrzebującym

Przed nami gala Srebrnego Drzewka. Nagrodzone zostaną osoby niosące pomoc potrzebującym

Srebrne Drzewka wręczone laureatom w 2019 r. Fot. Marcin Szumny
19.11.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
19.11.2020

Już po raz 14. przyznane zostaną Srebrne Drzewka, czyli nagrody marszałka województwa pomorskiego za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej. Tegorocznych laureatów poznamy w piątek, 20 listopada podczas transmisji online. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Co roku w okolicach 21 listopada, kiedy obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego, samorząd województwa pomorskiego stara się wyróżnić Srebrnymi Drzewkami osoby szczególnie zaangażowane w działania na rzecz osób potrzebujących.

– Srebrne Drzewka są wręczane za wybitne i nowatorskie rozwiązania, służące promowaniu dobrych praktyk oraz wszelkiego rodzaju wysiłków zmierzających do podniesienia efektywności działań z zakresu pomocy i integracji społecznej – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego

Srebrne Drzewko symbolem pomagania

Samorząd województwa pomorskiego przyznaje Srebrne Drzewka pracownikom pomocy społecznej od 2007 r. Nagroda ta ma charakter pamiątkowej przypinki, zaprojektowanej przez pomorskiego artystę prof. Jana Szczypkę z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, do której dołączony jest list gratulacyjny.

– Od ubiegłego roku nagrodą zostają uhonorowani nie tylko pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, ale wszystkie osoby, które skutecznie działają na rzecz zmniejszenia skali ubóstwa i wykluczenia społecznego, rozwiązywania problemu bezdomności, wspierania rodzin i systemu pieczy zastępczej, rozwoju wolontariatu czy upowszechniania idei ekonomii społecznej – zaznacza Katarzyna Weremko, dyrektorka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Ogłoszenie laureatów jest okazją do prezentacji ich sylwetek, ale także refleksji na temat pomagania osobom potrzebującym. Za każdym razem w programie uroczystości znaleźć można zatem inspirujące wystąpienie lub wykład. W tym roku gościem specjalnym będzie dr hab. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Uroczysta gala wręczenia Srebrnych Drzewek rozpocznie się w piątek, 20 listopada 2020 r. o godz. 11.00. Wydarzenie zostanie zorganizowane w przestrzeni internetowej na platformie ZOOM. Transmisja online będzie również prowadzona na facebookowym profilu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.