Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Profilaktyka i zabawa, czyli piknik na Zdrowie na Górze Gradowej

Profilaktyka i zabawa, czyli piknik na Zdrowie na Górze Gradowej

Nauka udzielania pierwszej pomocy na fantomie

Bezpłatne badania, nauka rzucania palenia i zasad udzielania pierwszej pomocy, zdrowe jedzenie i pokaz ratownictwa medycznego – to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego Pikniku na Zdrowie. Wydarzenie odbędzie się w Hevelianum na Górze Gradowej w sobotę, 8 czerwca 2019 r. Wstęp na imprezę wolny.

 

To już 12. edycja wydarzenia pod hasłem Piknik na Zdrowie. Organizatorami są Gdański Uniwersytet Medyczny, Hevelianum i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. – W imieniu swoim i wszystkich pracowników naszej uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie – mówi prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed. – Zaplanowaliśmy wiele atrakcji od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – dodaje Gruchała.

 

Bezpłatne badania

Wszyscy, którzy odwiedzą Hevelianum będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauki samobadania piersi, porad jak rzucić palenie. Chętni nuczą się, jak przygotować samodzielnie maść lub krem oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. – Piknik na Zdrowie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. To cenna inicjatywa, z której skorzystać mogą nie tylko nasi pacjenci. Specjaliści z klinik i poradni Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego chętnie podzielą się wiedzą z uczestnikami tego wydarzenia, którego po raz pierwszy jesteśmy współorganizatorem – dodaje Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK. Podczas pikniku do dyspozycji zainteresowanych będzie 61 namiotów, w których także dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji np. Szpital Pluszowego Misia. – Edukacja przez zabawę to główne zadanie Hevelianum, dlatego w tym roku włączyliśmy się w organizację Pikniku na Zdrowie, aby edukować w zakresie zdrowego stylu życia, a także profilaktyki zdrowotnej – dodaje Paweł Golak, dyrektor Hevelianum.

Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, którzy pokażą, jak bezpiecznie korzystać z lasu i jego darów.

 

Coś dla ciała…..

Dla wygłodniałych gości, około południa, przewidzieliśmy posiłek – mercimek corbasi, czyli… zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego. Nie zabraknie też degustacji humusu, wody imbirowej z cytryną i wyciągiem z liści stewii oraz zupy pomidorowej z kaszą jaglaną, czyli wszystkiego, co smaczne i zdrowe.

Piknik na Zdrowie to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. Głównym celem tej imprezy jest szerzenie wiedzy medycznej przydatnej w codziennym życiu potencjalnego pacjenta. Piknik jest również okazją do przekazania społeczeństwu wiedzy o Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i jego klinikach, zakładach, a także szpitalach – ich doświadczeniu, możliwościach i osiągnięciach. Podczas pikniku prezentują się jednostki uczelni oraz szpitali, firmy oferujące zdrową żywność, a także firmy kosmetyczne. Lekarze i studenci wykonują badania profilaktyczne (m.in. pomiar cukru i cholesterolu we krwi, przeglądy stomatologiczne, badanie piersi), zachęcają do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania się. Rozmowom o zdrowiu i chorobie, specjalistycznym prezentacjom i badaniom towarzyszą pokazy ratownictwa medycznego, aerobiku, tańca, występy zespołów muzycznych, konkursy i inne liczne atrakcje.

 

Piknik na Zdrowie

8 czerwca 2019 r., sobota, godz. 11.00-16.00

Hevelianum na Górze Gradowej

Gdańsk

Zobacz: Piknik na Zdrowie

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.