Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Prawie sto jachtów i kilkuset wilków morskich. Otwarcie sezonu żeglarskiego w Trójmieście

Prawie sto jachtów i kilkuset wilków morskich. Otwarcie sezonu żeglarskiego w Trójmieście

Żeglarski Puchar Trójmiasta

W ostatni majowy weekend żeglarze z całej Polski zawładną Zatoką Gdańską. Będą ścigać się w ramach trzydniowych regat – Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, który odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 r.

 

Regaty to prawdziwe święto wodniaków, okazja do sprawdzenia swoich możliwości oraz integracja środowiska.

 

Weekend na morzu

W regatach udział mogą wziąć załogi jachtów morskich i kabinowych. Co roku uczestniczy w nich coraz więcej młodych adeptów żeglarstwa, którzy próbują swoich sił w nowych warunkach, na wieloosobowych nowoczesnych żaglówkach. Jachty rywalizują w klasach KWR, ORC, oraz OPEN. Ponadto co roku wręczana jest nagroda specjalna – żeglarski puchar trójmiasta dla załogi, która zwyciężyła w największej liczbie wyścigów w swojej klasie.

Żeglarski Puchar Trójmiasta otwiera sezon na wodzie. Jest to okazja do spotkania miłośników żeglarstwa i wspólnego przywitania nowego sezonu. W tym roku regaty wystartują z Gdyni, popłyną do Sopotu, a zakończenie zaplanowane jest w Gdańsku. Stałym punktem programu jest sobotnia impreza dla załóg, która sprzyja integracji oraz podsumowaniu pierwszych wyścigów.

Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego.

Więcej informacji na stronie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

 

Żeglarski Puchar Trójmiasta

  • 24-27 maja 2018 r., czwartek-niedziela
  • Gdynia, Sopot, Gdańsk
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.