Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Prawie 50 dodatkowych pociągów SKM w ten weekend. SKM: „Spodziewamy się zwiększonego ruchu pasażerów”

Prawie 50 dodatkowych pociągów SKM w ten weekend. SKM: „Spodziewamy się zwiększonego ruchu pasażerów”

Fot. Aleksander Olszak

W najbliższy weekend dużo będzie się działo w Trójmieście. Będą koncerty, festiwale i wyścig Verva Street Racing. By łatwiej było poruszać się w obszarze aglomeracji w trakcie tych imprez, Szybka Kolej Miejska w Trójmieście w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego uruchamia dodatkowe połączenia. Najwięcej zmian dotyczy niedzieli.

 

Dodatkowe pociągi nie są ujęte w rozkładach wywieszonych w gablotach na przystankach SKM. Szczegółowy rozkład zamieściliśmy na dole tekstu.

 

Niedziela co 10 minut

Szybka Kolej Miejska w Trójmieście uruchomi w niedzielę 46 dodatkowych pociągów na odcinku Gdynia Chylonia – Gdańsk Śródmieście – Gdynia Chylonia. Pociągi z Gdyni do Gdańska w godzinach 9.00-13.00 oraz 15.30-19.00 będą kursowały co 10 minut. Natomiast w przeciwnym kierunku od Gdańska Śródmieścia do Gdyni Chyloni co 10 minut będą jeździły w godz. 10.00-14.00 oraz 16.30-20.00.

W sobotę 24 sierpnia 2019 r. pociągi SKM będą kursowały jak zwykle, czyli co 10 minut. Zmianą mają być dłuższe, dwuczłonowe składy w większości połączeń.

Zwiększenie liczby połączeń związane jest z dużą ilością imprez, które odbywają się w ten weekend na terenie Trójmiasta. Tylko w wyścigach Verva Street Racing w Gdyni przewiduje się udział nawet 130 tys. osób.

Zob. rozkład jazdy SKM w niedzielę 25 sierpnia 2019 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.