Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Prawie 2,5 mln pasażerów w pół roku. Na gdańskim lotnisku rośnie liczba pasażerów oraz przeładunki towarów

Prawie 2,5 mln pasażerów w pół roku. Na gdańskim lotnisku rośnie liczba pasażerów oraz przeładunki towarów

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Ruch pasażerski w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w pierwszym półroczu 2019 wzrósł o prawie 6 proc. w stosunku do roku 2018. Rośnie też liczba operacji lotniczych oraz przewozy cargo. Te dane to dobra prognoza i szansa na przekroczenie liczby 5 mln pasażerów pod koniec roku.

 

Zarząd lotniska opublikował również półroczne dane finansowe. Wynika z nich, że zysk portu lotniczego wyniósł 29,9 mln zł.

 

Prawie 2,5 mln pasażerów

W pierwszym półroczu 2019 roku z gdańskiego lotniska skorzystało 2 462 777 podróżnych. To o 5,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Najwięcej bo aż 537 450 podróżnych było w czerwcu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze lotnisko utrzymuje stałe wzrosty zarówno w liczbie obsłużonych  pasażerów, jak i towarów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy w Gdańsku. Ruch cargo wzrósł o 9 proc. Oznacza to, że w ciągu pierwszego półrocza przeładowano 3478 ton ładunków. – Więcej pasażerów to efekt zwiększenia częstotliwości połączeń. Drugim ważnym czynnikiem jest uruchomienie w 2019 roku nowych połączeń m.in. do: Zurychu, Berlina czy Londynu-Gatwick – dodał prezes Kloskowski. O 7,5 proc. wzrosła również liczba podróżnych lotów czarterowych i nieregularnych połączeń. Łącznie w ciągu półrocza było ich ponad 150 tys.  

 

Źródło: mat. prasowe Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

 

Dokąd latamy?

Tradycyjnie najbardziej popularnym kierunkiem realizowanym z lotniska jest stolica Wielkiej Brytanii. Na trzy lotniska w Londynie (Luton, Stansted i Gatwick) poleciało 276 302 podróżnych. Na drugim miejscu jest Oslo (200 765 pasażerów. Na ostatnim miejscu podium, z wynikiem 137 692 podróżnych uplasował się Sztokholm.  

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.