Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Prawie 105 mln zł na sale operacyjne, oddziały i lepszą jakość leczenia w Wejherowie

Prawie 105 mln zł na sale operacyjne, oddziały i lepszą jakość leczenia w Wejherowie

Na zdjęciu od prawej: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. Andrzej Zieleniewski, prezes Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. Jolanta Sobierańska-Grenda.

Pacjenci mogą liczyć także na nową pracownię endoskopową, zmodernizowany Zakład Patologii oraz nowoczesny sprzęt do diagnostyki.

 

We wtorek, 1 sierpnia 2017 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Paweł Orłowski podpisali z Zarządem Szpitali Pomorskich sp. o.o. umowę na dofinansowanie projektu „Poprawa jakości i dostępności w diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych poprzez rozbudowę Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie”.

Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to blisko 105 mln zł, z czego ponad 66 mln zł stanowi wsparcie unijne, niemal 35 mln zł pochodzi bezpośrednio z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego, a prawie 5 mln to wkład szpitala.

 

Rozbudowa szpitala

Inwestycja obejmuje rozbudowę i wyposażenie kompleksu Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, utworzenie nowoczesnego bloku operacyjnego, pracowni diagnostyki endoskopowej i inwazyjnych zabiegów diagnostyczno-leczniczych oraz komórkowej i tkankowej diagnostyki nowotworów i układu sercowo-naczyniowego. Zmodernizowany zostanie Zakład Patologii. Zwiększenie jego powierzchni poprawi warunki diagnostyki chorób, zniweluje ryzyko błędów oraz ryzyko wydłużenia czasu leczenia pacjentów. Projekt przewiduje także zakup sprzętu medycznego.

– Nowa infrastruktura i większa liczba zabiegów wykonywanych technikami małoinwazyjnymi skrócą czas operacji i przerw pomiędzy nimi, co w efekcie zmniejszy liczbę zakażeń szpitalnych – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Zwiększy się jakość oferowanych usług medycznych, a co najważniejsze, czas leczenia będzie krótszy – dodaje marszałek Struk.

Wizualizacja rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie

 

Bloki operacyjne na miarę XXI wieku

W nowym budynku szpitala powstanie 7 sal operacyjnych, w tym 2 sale na zabiegi z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej. Każda zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt. W budynku mieścić się będą także oddziały angiologiczne. Dzięki projektowi w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zmniejszy się czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty czy na badania. Szpital ma zacząć funkcjonować efektywniej, lecząc jednocześnie więcej pacjentów.

– Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta korzystnie wpłynie nie tylko na komfort i jakość pracy lekarzy, pielęgniarek i generalnie całego personelu medycznego, ale przede wszystkim poprawi poczucie bezpieczeństwa pacjentów i ich najbliższych podczas hospitalizacji. Z dumą można powiedzieć, że szpital w Wejherowie będzie dysponował blokami operacyjnymi na miarę XXI wieku – dodaje wicemarszałek Paweł Orłowski.

Dodatkowo wyznaczone zostaną miejsca na konsylia lekarskie i prowadzenie działań z zakresu promowania idei wolontariatu.

Prace rozpoczną się we wrześniu 2019 roku, a zakończą w grudniu 2021 roku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.