Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Poznaj tajemnicze zakamarki. Dni Otwarte Funduszy Europejskich na lotnisku w Gdańsku

Poznaj tajemnicze zakamarki. Dni Otwarte Funduszy Europejskich na lotnisku w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Poznaj Port Lotniczy Gdańsk od kuchni? Wejdź do miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów? Wycieczka po zakamarkach lotniska odbędzie się w piątek, 19 maja 2017 r.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Kontrola bezpieczeństwa i bagażownia

Zwiedzający będą mogli zobaczyć: punkt centralnej kontroli bezpieczeństwa, halę odlotów wraz ze sklepami i punktami usługowymi. Wycieczka rozpocznie się w Terminalu T2 przy szklanej rzeźbie Skrzydła wolności. Pierwszym przystankiem będzie kontrola bezpieczeństwa. Później goście zajrzą do niedostępnych zakamarków Terminala T2: przejdą korytarzami dla obsługi, obejrzą bagażownię i sortownię bagaży, zobaczą z bliska jak działa system bagażowy, jak również sprzęt związany z bezpieczeństwem obiektu i podróżnych. Następnie zwiedzający przejdą do bazy zakładowej lotniskowej straży pożarnej – tam zapoznają się z obowiązkami i wyposażeniem strażaków. Zakończą zwiedzanie wychodząc bramą główną i przejściem służbowym dla pracowników.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy organizuje zwiedzanie w dwóch turach. Każda grupa liczy po 20 osób. Zainteresowani mogli się zgłaszać udzielając odpowiedzi na dwa pytania.

Zwiedzanie gdańskiego lotniska jest jednym z 60 wyróżnionych przez Ministerstwo Rozwoju wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Projekt został wybrany spośród 800 zgłoszeń z całego kraju. Kluczem wyboru była przede wszystkim atrakcyjność i oryginalność wydarzenia. Zostały wybrane projekty, które przyczyniają się najbardziej do szeroko rozumianego rozwoju miejscowości, kraju lub rozwoju osobistego.

Plebiscyt miał na celu docenienie zaangażowania beneficjentów w akcję, jak również zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, jak wiele przedsiębiorczych inicjatyw realizowanych jest dzięki wsparciu funduszy europejskich.

 

Pozwiedzaj gdańskie lotnisko

  • 19 maja 2017 r., piątek, godz. 12.00-16.00
  • ul. Słowackiego 210 a
  • Gdańsk

Zobacz: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Facebook

Więcej na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.