Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Poznaj tajemnicze zakamarki. Dni Otwarte Funduszy Europejskich na lotnisku w Gdańsku

Poznaj tajemnicze zakamarki. Dni Otwarte Funduszy Europejskich na lotnisku w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Poznaj Port Lotniczy Gdańsk od kuchni? Wejdź do miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów? Wycieczka po zakamarkach lotniska odbędzie się w piątek, 19 maja 2017 r.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Kontrola bezpieczeństwa i bagażownia

Zwiedzający będą mogli zobaczyć: punkt centralnej kontroli bezpieczeństwa, halę odlotów wraz ze sklepami i punktami usługowymi. Wycieczka rozpocznie się w Terminalu T2 przy szklanej rzeźbie Skrzydła wolności. Pierwszym przystankiem będzie kontrola bezpieczeństwa. Później goście zajrzą do niedostępnych zakamarków Terminala T2: przejdą korytarzami dla obsługi, obejrzą bagażownię i sortownię bagaży, zobaczą z bliska jak działa system bagażowy, jak również sprzęt związany z bezpieczeństwem obiektu i podróżnych. Następnie zwiedzający przejdą do bazy zakładowej lotniskowej straży pożarnej – tam zapoznają się z obowiązkami i wyposażeniem strażaków. Zakończą zwiedzanie wychodząc bramą główną i przejściem służbowym dla pracowników.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy organizuje zwiedzanie w dwóch turach. Każda grupa liczy po 20 osób. Zainteresowani mogli się zgłaszać udzielając odpowiedzi na dwa pytania.

Zwiedzanie gdańskiego lotniska jest jednym z 60 wyróżnionych przez Ministerstwo Rozwoju wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Projekt został wybrany spośród 800 zgłoszeń z całego kraju. Kluczem wyboru była przede wszystkim atrakcyjność i oryginalność wydarzenia. Zostały wybrane projekty, które przyczyniają się najbardziej do szeroko rozumianego rozwoju miejscowości, kraju lub rozwoju osobistego.

Plebiscyt miał na celu docenienie zaangażowania beneficjentów w akcję, jak również zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, jak wiele przedsiębiorczych inicjatyw realizowanych jest dzięki wsparciu funduszy europejskich.

 

Pozwiedzaj gdańskie lotnisko

  • 19 maja 2017 r., piątek, godz. 12.00-16.00
  • ul. Słowackiego 210 a
  • Gdańsk

Zobacz: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Facebook

Więcej na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.