Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/1cef82e0-c65e-4103-9d4a-2ff9ba407acd.jpg Poznaj malownicze Pomorze. Kibicuj uczestnikom TriCity Trail Półmaraton

Poznaj malownicze Pomorze. Kibicuj uczestnikom TriCity Trail Półmaraton

Dwóch mężczyzn przebiega linię mety

Dystans czwartej edycji przełajowego półmaratonu wynosi 21 km. Na starcie będzie 600 zawodników. O tym, kto wygra przekonasz się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Wejherowa w niedzielę, 8 lipca 2018 r.

 

 

Start półmaratonu jest zaplanowany na godz. 9.00, w parku miejskim w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie 21 km to 3,5 godziny.

 

21 km wrażeń

TriCity Trail Półmaraton to bieg, który rozpoczyna się płaskim, asfaltowym odcinkiem. Po dwóch kilometrach trasa wbiega do lasu i zaczyna się najciekawszy fragment – kilka kilometrów urozmaiconego terenu, w dużej mierze prowadzącego pod górę. Nie są to jednak duże przewyższenia – na 10-kilometrowym odcinku uzbierało się +280 metrów. Kiedy biegacze miną tabliczkę z oznaczeniem 12. kilometra będą mogli odetchnąć – dalsza część dystansu to długi zbieg ciągnący się niemal do samej mety. Ta będzie zlokalizowana w parku miejskim w Wejherowie.

 

Do wyboru też dłuższe biegi

TriCity Trail Półmaraton jest dystansem towarzyszącym biegowi ultra – 80 km+ oraz zawodom na dystansie maraton+ (47 km). W obu biegach limity miejsc to 250 zawodników. W edycji 2018 odbędzie się także sztafeta 80 km+. Zapisy do tych biegów trwają od grudnia.

 

Zawody dla dzieci i młodzieży

W ramach lipcowej imprezy zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior. Najmłodsi będą rywalizować na dystansach od 300 m do 2 km.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce City Trial, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

 

TriCity Trail

  • 8 lipca 2018 r., niedziela
  • park miejski
  • Wejherowo

Zobacz: TriCity Trail

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.