Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Poznaj gdańskie dzielnice. Rusza dziewiąty sezon spacerów i wykładów z lokalnymi przewodnikami

Poznaj gdańskie dzielnice. Rusza dziewiąty sezon spacerów i wykładów z lokalnymi przewodnikami

Nowy Port to jedna z dzielnic, po której oprowadzają lokalni przewodnicy

Do Nowego Portu, Oruni czy Zaspy w tym sezonie dołączy Wyspa Sobieszewska. Na bezpłatne spacery, spotkania i wykłady z Lokalnymi Przewodnikami zaprasza Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Pierwsze spotkania już 6 kwietnia 2019 r

 

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Wydarzenia odbywać się będą od kwietnia do czerwca 2019 r.

 

Wyjątkowe spacery

Spacery i wykłady o gdańskich dzielnicach otwarte są dla wszystkich miłośników Gdańska. – Te wydarzenia cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale i wśród turystów odwiedzających gdańsk. W 2018 roku wzięło w nich udział ponad 5,5 tys. osób – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej. Trasy, którymi prowadzone są grupy wyznaczane są przez lokalnych przewodników. – To właśnie oni wplatają w nie swoje wspomnienia oraz ciekawostki i anegdoty z życia dzielnicy – dodaje.

 

Zapraszamy na wyspę

W 2019 roku do grona dzielnic z lokalnymi przewodnikami dołączy Wyspa Sobieszewska. Ta oddalona od centrum miasta dzielnica ma gościom wiele do zaoferowania. Podczas spotkań i spacerów będzie można dowiedzieć się między innymi: czemu Wisła poczyniła sobie „śmiało”?, czy kto jest bohaterem wyspy. Wszystkie wykłady odbywać się będą w siedzibie GAK przy ul. Turystycznej 3.

 

Oraz do innych dzielnic Gdańska

Tak jak w minionych latach lokalni przewodnicy będą oprowadzać po: Oliwie, Nowym Porcie, Oruni, Dolnym Mieście, Zaspie i Biskupiej Górce. Ale trasy spacerów nie będą takie same. Przewodnicy pokażą zupełnie nowe miejsca i odkryją przed uczestnikami zupełnie nowe historie. – Jeśli ktoś twierdzi, że o Dolnym Mieście już wszystko zostało powiedziane w ciągu ostatnich pięciu lat z lokalnymi przewodnikami to w tym roku udowodnimy, że się myli –zapowiada Jacek Górski, lokalny przewodnik z Dolnego Miasta. Również w Nowym Porcie przygotowana została nowa trasa. – Poszukujących alternatywnych form zwiedzania, zapraszamy na spacer szlakiem grafitti lub trasą portowych dźwięków – zaprasza Katarzyna Werner, przewodniczka po Nowym Porcie. Z kolei na Bispupiej Górce wycieczki będą obejmować miejsca na co dzień niedostępne, takie jak fortyfikacje czy okolice Komendy Wojewódzkiej Policji.

Szczegółowe informacje, harmonogram spacerów i wykładów na stronie Instytutu Kultury Miejskiej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.