Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/120ac62d-6477-4305-b08e-3a2277231fdd.jpg Poszukiwane instytucje, które wesprą pomorskie firmy. Nawet 60 mln na działalność badawczo-rozwojową

Poszukiwane instytucje, które wesprą pomorskie firmy. Nawet 60 mln na działalność badawczo-rozwojową

Fot. ©Depositphotos/Mizina

Bank Gospodarstwa Krajowego szuka pośredników finansowych do projektu Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+. Pośrednicy będę odpowiedzialni za organizację wsparcia w ramach tzw. Wejścia Kapitałowego. Instrument finansowy pomaga w rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw, które łączą działalność badawczo-rozwojową. Na to działanie przeznaczono 60 mln zł.

 

Termin składania ofert mija 18 lipca 2019 r. o godz. 11.00. Z dokładnymi zasadami przetargu można zapoznać się na specjalnym spotkaniu w Warszawie 27 czerwca 2019 r. (informacje o zapisach na dole strony).

 

Nawet 60 mln zł na wsparcie firm

Projekt Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+, realizowany we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ma służyć wsparciu konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez pożyczki i poręczenia. Jego celem jest także mobilizacja pomorskich przedsiębiorców do realizowania projektów innowacyjnych oraz zapewnianie dostępu do środków na badania i rozwój w formie pożyczek i wejść kapitałowych. Ma także zwiększyć zainteresowanie inwestycjami w obszarach Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Bank Gospodarstwa Krajowego poszukuje sprawnego, zorientowanego na wspieranie projektów badawczo-rozwojowych pośrednika finansowego produktu Wejście Kapitałowe dla poszerzenia oferty instrumentów zwrotnych na Pomorzu. Wsparcie w formie Wejścia kapitałowego ma na celu finansowanie rozwoju przedsiębiorstw, realizowanego w oparciu o działalność badawczo-rozwojową na wczesnych etapach gotowości technologicznej w obszarach Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (na terenie województwa pomorskiego). Łączna kwota środków udostępniona w ramach postępowania wyniesie co najmniej 60 mln zł.

Informacje o postępowaniu przetargowym znajdują się na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Informacje o spotkaniu

Spotkanie informacyjne dla wszystkich potencjalnych Wykonawców zainteresowanych postępowaniem odbędzie się 27 czerwca 2019 r. w Warszawie (Departament Instrumentów Finansowych Banku Gospodarstwa Krajowego, ul. Ludna 2 (II piętro) w godz. 12.00-13.30. Podczas spotkania zostaną omówione parametry  produktu i zasady wspierania przedsiębiorców w formie wejścia kapitałowego.

Należy potwierdzić swój udział do 24 czerwca 2019 r. na adres paulina.fratczak@bgk.pl lub pod numerem telefonu 22 599 81 35.

 

Postępowanie jest realizowane przez BGK Menadżera Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+ w ramach umowy zawartej z Zarządem Województwa Pomorskiego jako Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.