Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pośpiewajmy wiersze Juliana Tuwima. Koncert na Dzień Dziecka na Ołowiance

Pośpiewajmy wiersze Juliana Tuwima. Koncert na Dzień Dziecka na Ołowiance

Grafika rodzina z dziećmi

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na koncert familijny, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2019 r. Będzie można usłyszeć m. in. takie utwory jak: „Pan Tralaliński", „Lokomotywa", „Ptasie radio" czy „Ptasie plotki".

 

Koncert familijny przeznaczony jest dla małych i młodych odbiorców. Jednak z racji pięknej i znanej od pokoleń poezji Juliana Tuwima z ogromną przyjemnością wysłuchają go też dorośli.

 

Spacer po świecie skrzatów

Wiersze Juliana Tuwima oprawione zostały w piękną i melodyjną muzykę kompozytora Włodzimierza Szomańskiego. Jedną z ulubionych dziedzin twórczości kompozytora było pisanie muzyki do teatralnych bajek dla małych dzieci. Koncert jest formą spektaklu, w którym Krasnal Szomol opowiada bajkę i oprowadza słuchaczy po kolorowym świecie skrzatów. Na scenie w barwnych światłach tańczy i śpiewa sześcioosobowy zespół Spirituals Singers Band. Całości dopełnia drobna scenografia i kolorowe kostiumy.

Na koncercie wykonywane będą następujące piosenki: „Okulary”, „Pan Tralaliński”, „Lokomotywa”, „Zosia Samosia”, „Ptasie radio”, „Ptasie plotki”, „Abecadło”, „Daleki Tygrys”, „Czarcia huśtawa”, „Cuda i dziwy”, „Historia”, „Dwa wiatry”, „Scherzo”, „Rzeczka”, „Spóźniony słowik”, „Zieleń”.

  • słowa – Julian Tuwim
  • muzyka – Włodzimierz Szomański

Koncert jest jednoczęściowy.

 

Koncert familijny z okazji Dnia Dziecka. OKU–LA–LA–RY

  • 2 czerwca 2019 r. niedziela, godz. 14.00
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • Sala Koncertowa
  • Bilety: 12-35 zł (normalny), 8-25 zł (ulgowy), 110 zł (rodzinny)
  • Czas trwania koncertu: 60 minut.

Zobacz: Polska Filharmonia Bałtycka

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.