Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Porozmawiajmy o silnej i słabej woli. Wykład Nataszy Szutty w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku

Porozmawiajmy o silnej i słabej woli. Wykład Nataszy Szutty w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku

Natasza Szutta

Czym jest silna wola? Jak ją wzmocnić i co ją osłabia? To tylko niektóre z pytań, na jakie postarają się odpowiedzieć uczestnicy spotkania. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 23 maja 2019 r.

 

Wykład odbywa się w ramach cyklu Filozofia w IKM. Na spotkaniach poruszane są tematy, które dotykają każdego, a prowadzący skłaniają do zadawania pytań i wspólnego filozofowania.

 

W czym pomaga silna wolna?

Czy silna wola pomaga w osiąganiu szczęścia? Jak wpływa na realizację naszych celów życiowych? – Wola i związana z nią samokontrola działa jak mięsień i podobnie jak mięsień – męczy się – zauważa słynny psycholog prof. Roy Baumeister. Silna wola jest bardzo ważną zdolnością, która umożliwia osiąganie życiowych celów. – Podczas spotkania porozmawiamy o tym, co poważnie osłabia wolę oraz jak można ją wzmacniać – mówi Natasza Szutta. – Sama silna wola jest moralnie neutralna, ponieważ umożliwia realizowanie zarówno godziwych, jak i niegodziwych celów. Doskonalenie silnej woli musi być dopełnione edukacją moralnego charakteru, a szczególnie ćwiczeniem takich dyspozycji, jak: życzliwość, uczciwość, sprawiedliwość, odwaga, roztropność, które usprawniają moralnie dobre działanie – dodaje Szutta.

 

O prelegentce

Dr hab. Natasza Szutta specjalizuje się w etyce, metaetyce i psychologii moralności, jest członkiem redakcji magazynu „Filozofuj!”. Na Uniwersytecie Gdańskim jest zastępcą dyrektora ds. dydaktycznych filozofii w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa. Jej książka „Czy istnieje coś, co zwiemy moralnym charakterem i cnotą?” była nominowana w 2018 roku do Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego za pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.

 

O silnej i słabej woli. Wykład Nataszy Szutty

  • 23 maja 2019 r., czwartek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • wstęp – wolny

Filozofuj IKM_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.