Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/04e1c77f-4fec-4067-a0c0-5b29fc620084-1.jpg Porozmawiaj z dzieckiem o HIV i AIDS. Kampania społeczna Krajowego Centrum ds. AIDS

Porozmawiaj z dzieckiem o HIV i AIDS. Kampania społeczna Krajowego Centrum ds. AIDS

Plakat promujący kampanię "Mam czas rozmawiać". Fot. Materiał prasowy

„Mam czas rozmawiać" to druga edycja kampanii społecznej mającej na celu zachęcenie do rozmów między pokoleniami o wirusie HIV i chorobach przenoszonych drogą płciową. Autorzy kampanii pokazują jak należy przygotować się do rozmowy, zwłaszcza z dziećmi na tematy, które wciąż opatrzone bywają mianem tabu.

 

Kampania rusza 8 czerwca 2018 roku i potrwa do 1 grudnia 2018 r. – Światowych Dni AIDS.

 

#mamczasrozmawiac

Kampania społeczna opatrzona hasztagiem #mamczasrozmaiwac kładzie duży nacisk na promowanie dialogu pomiędzy matkami a córkami, wnukami i dziadkami itd., na temat konieczności wykonania testu w kierunku HIV i odpowiedniej profilaktyki. Główne cele kampanii to:

– upowszechnienie informacji o sposobach zmniejszania ryzyka zakażenia HIV wśród kobiet planujących macierzyństwo oraz będących w ciąży,

– zachęcenie do wykonania badań w kierunku HIV

– promocja edukacji na temat HIV /AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Działania zaplanowane na ten rok są kontynuacją kampanii z ubiegłego roku. Podobnie jak poprzednia kampania, ta będzie opata na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny.


Plakat promujący kampanię “Mam czas rozmawiać”

 

Zaplanowane działania

W ramach kampanii wyprodukowano nowy spot  telewizyjny z udziałem znanej aktorki Marii Seweryn. Poza tym opracowano nowy projekt graficzny plakatu promującego testowanie w kierunku HIV. Zaplanowano również działania informacyjno-promocyjne w Internecie, które będą prowadzone równolegle do działań medialnych w tradycyjnych mediach. Posty na Facebooku, Instagramie oraz wpisy na blogach uświadomią, dlaczego z bliskimi warto i trzeba rozmawiać o wszystkim.

Do międzypokoleniowych rozmów o zdrowiu, w tym właśnie o chorobach przenoszonych drogą płciową takich jak HIV, będą zachęcać m.in. spoty emitowane w telewizji, komunikacji miejskiej w 15 województwach, sieci kin w całej Polsce oraz na portalach informacyjnych w Internecie, takich jak wp.pl, gazeta.pl, interia.pl.

Dodatek do gazet regionalnych na terenie całej Polski we wrześniu 2018 r., w formie zaproszeń do odwiedzenia  punktów PKD (punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać test w kierunku HIV anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania), przypomni o badaniach w kierunku HIV.

Szczegóły kampanii dostępne są na stornie: mamczasrozmawiac.aids.gov.pl

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.