Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Prawie wszystko o macierzyństwie. Warsztaty w szpitalu w Wejherowie

Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Prawie wszystko o macierzyństwie. Warsztaty w szpitalu w Wejherowie

Mężczyzna i kobieta w ciąży z palców tworzą serce na jej brzuchu

Planujesz powiększyć rodzinę? A może już jesteś w ciąży? Wiele ważnych zagadnień związanych z ciążą i porodem dowiesz się podczas zajęć, które są skierowane do przyszłych Rodziców. Warsztaty odbędą się w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie w środę, 10 kwietnia 2019 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

 

W 2018 r. w tych zajęciach, zorganizowanych wspólnie przez twórców projektu Świadoma Mama i Szpitale Pomorskie, wzięło udział prawie 200 osób.

 

Jak radzić sobie w ciąży i podczas porodu?

Podczas warsztatów zostaną omówione zagadnienia związane z przygotowaniem do porodu. Panie dowiedzą się, na czym polega prowadzenie ciąży i porodu, m.in. kiedy i jakie badania powinny być wykonane. Czy lepszy jest poród naturalny, a może cesarskie ciecie? Uczestnicy zostaną poinformowani o standardach opieki okołoporodowej, opieki nad ciężarną w oparciu  aktualne wytyczne. Będzie też wykład położnej rodzinnej dotyczący opieki nad mamą i noworodkiem w pierwszych godzinach i dniach po porodzie. Panie dowiedzą się, kiedy karmić dziecko i jakie mogą wystąpić problemy związane z laktacją. Zostaną też przedstawione zasady pielęgnacji noworodka, a także roli krwi pępowinowej.

Wśród prelegentów spotkania będą specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie: m.in. ordynatorzy Oddziałów: Pediatrii i Neonatologii, a także lekarz ginekolog-położnik czy położne z wejherowskiego szpitala.

Zapisy na warsztaty:

 

Warsztaty o świadomym macierzyństwie w szpitalu w Wejherowie

  • 10 kwietnia 2019 r., środa, godz. 11.00 (I grupa) lub 15.00 (II grupa)
  • Szpital Specjalistyczny
  • ul. dr. A. Jagalskiego 10 (sala konferencyjna)
  • Wejherowo
  • wstęp – wolny