Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ponad dwa tysiące planszówek, kilkadziesiąt stołów do grania i pomysłów na czas wolny. Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Ponad dwa tysiące planszówek, kilkadziesiąt stołów do grania i pomysłów na czas wolny. Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Targi Gra i Zabawa w 2017

Podczas wyjątkowego festiwalu będzie okazja, by zagrać w planszowe nowości, wziąć udział w mistrzostwach szachów i popularnych gier, zobaczyć najlepszych cosplayerów i pokazy szermierki dawnej. Targi Gra i Zabawa, połączone z Festiwalem Gramy, odbędą się w weekend 24-25 listopada 2018 r. w AmberExpo w Gdańsku.

 

To świetny pomysł na spędzenie weekendu w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Przetestuj nowości i zmierz się z innymi

Sercem imprezy tradycyjnie będzie Gralnia, gdzie można grać i testować ponad 2 tys. gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych. Na hali AmberExpo na fanów gier będzie czekało kilkadziesiąt stołów do grania. Bilet wstępu na festiwal pozwoli wypożyczyć nieograniczoną liczbę tytułów, w tym wydawnicze nowości, przywiezione z największego festiwalu gier planszowych w Essen w Niemczech. Różnorodność gier pozwala zagrać dosłownie każdemu – od dzieci po bardziej zaawansowanych graczy. Najlepsze gry będą startować w konkursie o tytuł Gry Roku Targów Gra i Zabawa. W 2017 tytuł zdobyła gra Ubongo, a wyróżnienie Cortex i Orlean.

Dla chętnych będzie szansa wykazać się w turniejach i konkursach, m.in. gier Star Wars. X-Wing, Wsiąść do pociągu, Gejsze, Gobblety, Nogi za pas oraz Zamek Smoków. W sobotę, 24 listopada odbędą Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych, a dla seniorów zorganizowano Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

 

 

Pokaz cosplay i ogromne planszówki

Podczas festiwalu odbędzie się widowiskowy konkurs cosplayerów, czyli miłośników postaci z filmów, gier, seriali, mangi czy komiksów. Cosplayerzy nie tylko przebierają się za ulubione postaci, pieczołowicie charakteryzują, ale także odwzorowują sposób mówienia i poruszania się wybranego bohatera. W konkursie będzie do wygrania aż 1000 zł.

Targi Gra i Zabawa w Gdańsku to również mnóstwo atrakcji dla dużych i małych: paintball laserowy, dmuchańce, wielkoformatowe gry planszowe, możliwość gry w szachy z mistrzami, kreatywne warsztaty plastyczne, warsztaty cyrkowe, kino Treflika, pasjonujące eksperymenty, podróże do świata nauki i fantastyki, strefa zabaw dla dzieci. Będzie strefa gastronomiczna oraz możliwość kupienia gier i książek w okazyjnych cenach.

 

Targi Gra i Zabawa / Festiwal Gramy

 
 • 24-25 listopada 2018 r., sobota, godz. 10.00-20.00;
  niedziela, godz. 10.00-18.00
 • AmberExpo
 • ul. Żaglowa 11
 • Gdańsk
 • bilety:
  jednodniowy: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł;
  dwudniowy: normalny 30 zł, ulgowy 15 zł,
  dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.