Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ponad 70 wystawców będzie prezentowało w Gdyni najlepsze książki. Kupisz je z autografem

Ponad 70 wystawców będzie prezentowało w Gdyni najlepsze książki. Kupisz je z autografem

Bulwar w Gdyni. Namioty z książkami i ludzie

Czytelniczy plener, to również seanse filmowe, koncerty i atrakcyjne wydarzenia dla najmłodszych. Nie zabraknie najbardziej znanych i docenianych pisarzy, dziennikarzy oraz osób ze świata polityki, które zajęły się pisaniem

 

W czasie weekendowego spotkania z literaturą odbędzie się kiermasz książki, zaplanowano też bogaty program wydarzeń towarzyszących. Relaksowi z książką sprzyja atrakcyjne miejsce – bliskość Zatoki Gdańskiej oraz miejskiej plaży.

 

Bakuła, Dehnel, Domosławski, Biedroń, Mucha i inni

W tym roku również wyjątkową atmosferę będą tworzyć stali goście: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik, Stefan Szczepłek. W Gdyni pojawią się ponadto m.in. Jacek Dehnel, jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, Sylwia Zientek, autorka powieści obyczajowych i historycznych, oraz Artur Domosławski, wybitny, współczesny polski reporter.

Z obecności Mariusza Czubaja ucieszą się miłośnicy kryminału, a ciekawscy dowiedzą się, jak Joanna Mucha, posłanka i była minister, została autorką powieści postapo. Robert Biedroń, były poseł i obecny prezydent Słupska, nie będzie unikał trudnych tematów – opowie o tym, jaką drogę przeszedł, by spełnić swoje marzenia. Przy okazji będzie promował swoją bestsellerową biografię „Pod prąd”.

W czasie wakacji nie może też zabraknąć tematów podróżniczych, o wyzwaniach i radościach, jakie niesie za sobą odwiedzanie najodleglejszych zakątków świata, opowie Jacek Pałkiewicz. W podróż do świata satyry i piosenki zabierze nas Krzysztof Daukszewicz, felietonista, tekściarz, poeta i piosenkarz.

 

Nie tylko książki

Wśród atrakcji znajdzie się też pokaz filmowy. Będziemy mieli okazję zobaczyć film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” w Gdyńskim Centrum Filmowym, a po projekcji porozmawiać z jego reżyserem – Januszem Majewskim. Twórcy będzie towarzyszyła znana aktorka – Magdalena Zawadzka.

Relaks z książką umili muzyka bluesowa w wykonaniu zespołu Big Jack. Trio Jacka Siciarka w towarzystwie Dyakowskiego, wybitnego saksofonisty jazzowego, będzie grało codziennie w godz. 18-20.00.

Natomiast dzieci ucieszą się z morskich warsztatów plastycznych z Piotrem Karskim oraz rodzinnego czytania bajek, które organizuje Fundacja Miasto Słów. W organizację wydarzeń dla dzieci zaangażowała się też Miejska Biblioteka w Gdyni. Przygotowała specjalny program zabaw i zajęć dla najmłodszych.

 

6. Nadmorski Plener Czytelniczy

  • 28-30 lipca 2017 r., piątek, godz. 12.00-19.00; sobota, niedziela, godz. 11.00-19.00
  • bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego
  • Gdynia

Zobacz: program Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.