Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ponad 5 mln zł kosztował remont szpitala w Kocborowie. Jak dzięki temu zmieniły się oddziały?

Ponad 5 mln zł kosztował remont szpitala w Kocborowie. Jak dzięki temu zmieniły się oddziały?

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim

Nowoczesne windy, więcej łóżek dla pacjentów, nowe meble w salach chorych to tylko niektóre z efektów przebudowy i modernizacji Oddziału psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu oraz Oddziału leczenia zaburzeń nerwicowych i osobowości w starogardzkim szpitalu.

 

W otwarciu nowo wyremontowanych oddziałów Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych 16 października 2018 r. wziął udział członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski.

 

Psychiatria sądowa jak nowa

Dzięki rozbudowie budynku szpitala Oddział psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu powiększony został o ponad 300 mkw powierzchni. Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób z zaburzeniami psychicznymi, którzy zgodnie z postanowieniem sądów muszą mieć środek zabezpieczający. W budynku wymieniono stropy i stropodachy oraz okna i drzwi. Przebudowano kilkunastoosobowe sale chorych na pomieszczenia kilkuosobowe (głównie sale trzyosobowe z umywalkami). Jest więcej o 12 łóżek dla pacjentów. W sumie to 84 miejsca. Wydzielono również dwie izolatki z własnym węzłem sanitarnym. Do sal chorych kupiono nowe łóżka, szafy i szafki przyłóżkowe. Zmodernizowano też łazienki, sale terapii zajęciowej oraz pokoje obserwacyjne i separatki. Ponadto, kupiono nowe wyposażenie gabinetów zabiegowych, lekarskich i terapeutycznych oraz pokoi pobytu dziennego i szatni dla personelu.

Całkowity koszt inwestycji polegający na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie  oraz wyposażeniu w latach 2016-2018 to ponad 4,5 mln zł, w tym z samorządu województwa pomorskiego pochodziło prawie 2,4 mln zł. Natomiast z budżetu państwa przekazano prawie 2 mln zł, a ponad 160 tys. zł przeznaczył z szpital.

 

Windą na oddział nerwic

W ramach prac na Oddziale leczenia zaburzeń nerwicowych i osobowości wyremontowano łazienki, a jedną z nich przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Zmodernizowano też brudownik oraz pomieszczenie porządkowe. Przebudowano pomieszczenia rozdzielania posiłków oraz wymieniono wykładziny w ciągach komunikacyjnych. Ponadto zamontowano windę.

Całkowity koszt inwestycji w latach 2017-2018 to ponad 600 tys. zł, w tym z samorządu województwa pomorskiego pochodziło 560 tys. zł., a ponad 40 tys. zł przeznaczył z szpital.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.