Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/5d3c4bf4-cc5c-4d0c-81d9-5b4178383081.jpg Ponad 400 uczniów z pomorskich podstawówek rywalizowało w turnieju szachowym online. Kolejne rozgrywki już 3 maja

Ponad 400 uczniów z pomorskich podstawówek rywalizowało w turnieju szachowym online. Kolejne rozgrywki już 3 maja

Szachy

W niedzielę, 26 kwietnia odbył się pierwszy z trzech turniejów szachowych online. W zmaganiach uczestniczyło 404 uczniów z ponad 100 szkół podstawowych z 61 pomorskich miejscowości. Kolejne rozgrywki w ramach Pomorskiego Szachowego Turnieju Online SP odbędą się 3 i 10 maja 2020 r. Udział jest bezpłatny.

 

Organizatorami wydarzenia są samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorska Federacja Sportu. Rozgrywki odbywają się pod patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

 

O zwycięzcach

Zwycięzcami I etapu Pomorskiego Szachowego Turnieju Online SP byli uczniowie ukrywający się pod nickami: patroboy07, jasiekmal oraz Jakub Liśkiewicz.

Laureat drugiego miejsca tak pisze o sobie na stronie chess.com: „Mam 12 lat. Obecnie posiadam kategorie I+ i niecałe 1900 FIDE. Jestem w klubie UKS Korona Gdańsk. Bardzo lubię grać w szachy. Moje największe sukcesy to dwukrotne z rzędu zwycięstwo w mistrzostwach województwa i 16. miejsce na mistrzostwach polski w szachach klasycznych”.

 

O turnieju

Szkoły podstawowe od 21 do 23 kwietnia musiały zgłaszać elektronicznie uczniów. Zainteresowanie uczniów udziałem w turnieju było bardzo duże, o czym świadczy liczba uczestników. Brali w nim udział zarówno szachiści z dużych miast, jak np. Gdańsk czy Gdynia. Nie brakowało jednak reprezentantów mniejszych miejscowości m.in.: Ustki, Człuchowa, Szemudu, Nowej Cerkwi i Kielna. Większość uczestników stanowili chłopcy.

Jak mówi Anna Mrozińska, koordynator projektu, wiceprezes ds. sportowych Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego: „Pierwszy etap pucharu za nami. Było naprawdę emocjonująco”. – Zainteresowanie turniejem przerosło nasze oczekiwania. W pierwszym turnieju zagrało 400 uczestników z ponad 100 szkół z 60 pomorskich miejscowości. Cieszę się, że aż tylu młodych szachistów wzięło udział w niecodziennym, bo online, turnieju. To dowód na to, że logiczna gra i sportowa rywalizacja wciąż budzą wiele emocji. Mam nadzieję, że w dwóch kolejnych etapach będzie równie pasjonująco. Życzę, aby zwyciężyli najlepsi – dodaje Mrozińska​.

Zobacz: Nietypowy turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Odbędzie się w Internecie. Zgłoszenia trwają do 23 kwietnia

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.