Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ponad 400 małych pacjentów ze Szpitala Polanki w Gdańsku dostanie pluszowe misie. Zbiórka zabawek zakończona

Ponad 400 małych pacjentów ze Szpitala Polanki w Gdańsku dostanie pluszowe misie. Zbiórka zabawek zakończona

Maskotki

Klienci gdańskiego sklepu IKEA od 25 października do 28 grudnia 2019 r. mogli przekazywać maskotki na rzecz małych pacjentów Szpitala Dziecięcego Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku. W ten sposób zabrano 416 zabawek. Maskotki, którymi będą bawić się maili pacjenci mają działanie terapeutyczne, pomagają nie tylko w leczeniu, ale i rekonwalescencji.

 

Pluszaki zostały przekazane do szpitala 8 stycznia 2020 r.

 

Kolorowe i mięciutkie przytulanki

Zebrano 416 pluszaków. To mniej niż w 2018 r., ale za to większych gabarytowo, bo klienci IKEA wybierali maskotki również spoza kolekcji Sagoskatt, z której dochód w całej sieci IKEA jest przekazany na cele charytatywne (w tym roku w Polsce na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży). Ponadto, dzięki akcji gdańskiego sklepu, pluszaki, nie tylko z limitowanej kolekcji, zostaną podarowane małym pacjentom Szpitala Dziecięcego Polanki.

– W działania dobroczynne angażujemy się od 16 lat. Co roku wybierana jest placówka, do której trafiają zebrane pluszaki. Tym razem ponownie kierując się sugestią naszych pracowników, wesprzemy Szpital Dziecięcy na Polankach – mówi Blanka Gniewkowska, marketing IKEA Gdańsk.

Terapeutyczne zabawki

W Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, leczone są dzieci z całego województwa pomorskiego. Dlatego też potrzeby ofiarowania małym pacjentom czegoś, co może pocieszy w chorobie, są ogromne. Dzięki tak niewielkiej rzeczy jak maskotka, pobyt w placówce i proces rekonwalescencji może stać się dla nich lżejszy. – Maskotki odgrywają ogromną rolę w procesie powrotu dzieci do zdrowia.  Dzięki nim dziecko czuje się pewniej i bezpieczniej – mówi Jarosław Cejrowski, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki. – Pluszowa przytulanka to powiernik dziecięcych sekretów. Przyjacielska więź do maskotki buduje także relacje malucha z innymi rówieśnikami. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie IKEA za zorganizowanie akcji, a wszystkim klientom, którzy kupili dla naszych małych podopiecznych pluszowe zabawki, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki tym maskotkom łatwiej będzie znieść dzieciom traumę związaną z pobytem w szpitalu – tłumaczy Cejrowski.

 

Fot. źródło: Facebook/ Szpital Dziecięcy Polanki

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.