Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ponad 40 milionów zł na wybudowanie nowych parków logistycznych. Rusza konkurs dla inwestorów

Ponad 40 milionów zł na wybudowanie nowych parków logistycznych. Rusza konkurs dla inwestorów

Fot. mat. Agencja Rozwoju Pomorza

Nowe place magazynowe, hale produkcyjne i uzbrojenie terenu. Na takie inwestycje można zdobyć dofinansowanie z Agencji Rozwoju Pomorza.

 

Konkurs jest częścią projektu Invest in Pomerania, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wnioski można składać od 22 stycznia do 23 kwietnia 2018 r.

 

Nowe tereny inwestycyjne

Pomorska gospodarka każdego roku coraz lepiej się rozwija. Nasz region staje się logistycznym hubem dla Europy Środkowo-Wschodniej. W 2017 roku całkowita powierzchnia magazynowa na Pomorzu wyniosła około 400 tys. m. kw. To o ponad 100 tys. mkw więcej niż w 2016 r. – Powstanie kolejnych terenów inwestycyjnych, bardzo się przyda i niewątpliwie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Powstaną również liczne miejsca pracy – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Na co można zdobyć dofinansowanie?

Do konkursu można zgłaszać inwestycje, które będą realizowane w Obszarze Metropolitalnym Trójmiasta oraz w gminach leżących wzdłuż regionalnych korytarzy transportowych województwa pomorskiego. Jak wyjaśnia Maciej Silarski, kierownik projektu Invest in Pomerania 2020: – celem konkursu jest stworzenie nowych parków logistycznych, skupiających małe i średnie firmy. Środki finansowe można przeznaczyć na przykład na uzbrojenie terenu. Dofinansowana może być również budowa nowych hal i placów magazynowych. Pieniądze z konkursu można również przeznaczyć na prace geodezyjne oraz projektowe.   

 

Jakie będą efekty?

Na konkurs przeznaczono 44 miliony złotych. Maksymalne dofinansowanie jakie przedsiębiorca może uzyskać, to około 11 mln zł. – Na Pomorzu brakuje właśnie przygotowanych terenów inwestycyjnych, gotowych hal produkcyjnych i magazynowych. Najbardziej potrzebne są hale o średniej powierzchni 3-6 tys. mkw. – informuje Wojciech Tyborowski, dyrektor Działu Obsługi Inwestora w ARP. Liczymy na to, że  w konkursie powstanie od trzech do pięciu parków przemysłowych o łącznej powierzchni ponad 70 hektarów.

 

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz dokumenty i wnioski aplikacyjne na stronie Agencji Rozwoju Pomorza

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.