Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/9020679e-0506-4c5e-b8e6-e824de61691e.jpg Pomóżmy im wygrać w prestiżowym konkursie. Trwa plebiscyt na najlepszą inwestycję komunalną w Polsce

Pomóżmy im wygrać w prestiżowym konkursie. Trwa plebiscyt na najlepszą inwestycję komunalną w Polsce

Prezentacje multimedialne w Muzeum Fortyfikacji w Malborku

Rewitalizacja w gminie Stężyca, Muzeum Fortyfikacji w Malborku, kładka dla pieszych na Ołowiankę oraz ekologiczny dom w Gdańsku. Na liście 30 nominowanych w tegorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne znalazły się aż cztery projekty pomorskich samorządów. Internetowe głosowanie potrwa do 2 maja 2018 r.

 

Celem konkursu Top Inwestycje Komunalne, przygotowanego przez Portal Samorządowy oraz Grupę PTWP (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości), jest pokazanie skali regionalnych i lokalnych przedsięwzięć oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

W tegorocznej jego edycji znalazło się 30 nominowanych inwestycji, które w 2017 r. zrealizowały polskie samorządy, m.in. projekty z zakresu smart cities, drogowe czy ekologiczne, w tym antysmogowe. Wśród nich są także inwestycje z naszego regionu.

 

Kompleksowa rewitalizacja w gminie Stężyca

Realizacja inwestycji stworzyła dla mieszkańców i turystów bogatą ofertę rekreacyjną oraz możliwość korzystania z nowych obiektów i przestrzeni publicznych. Zbudowano m.in.: nowoczesny ośrodek zdrowia, park rekreacyjny, marinę żeglarską z traktem spacerowym nad brzegiem Jeziora Raduńskiego, energooszczędny budynek urzędu gminy, kompleks sportowy, a także węzeł przesiadkowy w Gołubiu wraz z drogami dojazdowymi. To ostatnie zadanie dofinansowane zostało ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Muzeum Fortyfikacji w Malborku

Projekt zakładał stworzenie unikatowego produktu na mapie turystycznej Polski, uzupełniającego ofertę Muzeum Zamkowego w Malborku. Przeprowadzono m.in. konserwację i renowację murów obronnych i baszt na obszarze Starego Miasta, wykonano ich oświetlenie, a przede wszystkim utworzono zewnętrzne Muzeum Fortyfikacji ze ścieżką edukacyjną. Powstanie tej atrakcji było współfinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Budowa kładki dla pieszych na Ołowiankę

Celem projektu było ożywienie prawego brzegu Motławy, zwiększenie atrakcyjności turystycznej wyspy Ołowianka oraz poprawienie dostępu do znajdujących się na niej obiektów kulturalnych (Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz Narodowego Muzeum Morskiego). Obejmował on budowę zwodzonej kładki dla pieszych pomiędzy wyspą Ołowianką a historycznym nabrzeżem miasta w rejonie dawnego zamku krzyżackiego, sterowni do jej obsługi, oświetlenia i monitoringu. Inwestycja została zrealizowana wspólnie przez miasto Gdańska oraz samorząd województwa pomorskiego.

 

Kładka dla pieszych przez Motławę

Kładka dla pieszych na Ołowiankę. Fot. Dominik Paszliński (www.gdansk.pl)

 

Budowa ekologicznego domu w Gdańsku

Projekt został zrealizowany w ramach Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego. Przy ul. Dolne Młyny powstał budynek wielorodzinny, składający się 26 mieszkań. Wyodrębniono w nim też część wspólną umożliwiając integrację mieszkańców oraz świadczenie usług dostosowanych do ich potrzeb (pralnia i świetlica). Przeznaczenie, sposób urządzenia i wykorzystania części wspólnej ustalają wszyscy mieszkańcy, mając w ten sposób realny wpływ na życie w ich domu. Dzięki temu osoby, które dotąd były zagrożone wykluczeniem społecznym, stworzyły sąsiedzką wspólnotę.

 

W konkursie Top Inwestycje Komunalne głosować można do 2 maja 2018 r. do godz. 12.00 na stronie internetowej Portalu Samorządowego. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbędzie się 14-16 maja 2018 r.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.