Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorze stawia na Lwów. Jest już bezpośredni samolot, a będzie „pomorski konsulat”

Pomorze stawia na Lwów. Jest już bezpośredni samolot, a będzie „pomorski konsulat”

Samolot linii lotniczych Wizzair na gdańskim lotnisku

Już od 26 marca samolot połączy Pomorze z Zachodnią Ukrainą. Wzajemne kontakty ułatwi też pomorski punkt informacyjny we Lwowie.

 

Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu. Dzięki niemu wzajemne kontakty będą jeszcze mocniejsze.

 

Ważne połączenie

Lwów jest drugim po Kijowie miastem na Ukrainie, do którego można bezpośrednio dolecieć z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Od 26 marca 2018 r. samoloty Wizzair będą latać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Ceny biletów w zależności daty wylotu, będą wahały się w od 90 do 245 zł. Lot potrwa około półtrorej godziny. – To ważne połączenie. W naszym regionie pracuje wielu Ukraińców. Teraz, dzięki samolotowi będą mogli szybciej dostać się do swoich domów i rodzin – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Połączenie to również atrakcja dla Pomorzan. Co tu dużo mówić – Lwów to wyjątkowo piękne miasto, warte wizyty – dodaje.

 

Pomorskie biuro informacyjne

Wraz z uruchomieniem połączenia lotniczego we Lwowie rozpoczyna działalność Biuro Informacyjne Pracodawców Pomorza. – Cieszę się, że Gdańsk otwiera swoje przedstawicielstwo, taki trochę „gdański konsulat” – mówi Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Biuro będzie popularyzowało region pomorski jako dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy i biznesowy.  Będzie to też miejsce, które ułatwi nawiązywanie współpracy pomiędzy instytucjami. Roland Budnik, dyrektor gdańskiego Urzędu Pracy dodaje: „ Już teraz, w samym Gdańsku pracuje 26 tysięcy pracowników z Ukrainy. Zależy nam na ich ochronie i na tym, aby byli zorientowani jakie są realne możliwości podjęcia pracy na Pomorzu. Żeby nie trafiali na nieuczciwych pośredników pracy”. Biuro we Lwowie przez rok prowadzić będzie badania na temat m.in. powodów, kierunków wyjazdów i czasu pobytu Ukraińców w Polsce.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.