Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorze na targach w Cannes. Wałęsa przyciąga przedsiębiorców i dziennikarzy

Pomorze na targach w Cannes. Wałęsa przyciąga przedsiębiorców i dziennikarzy

Stoisko Invest in Pomerania na targach w Cannes 2018

Na targach MIPIM w Cannes pomorskie miasta już po raz drugi występują wspólnie. W tym roku promowane są projekty partnerstwa publiczno-prywatnego

 

To 19. edycja międzynarodowych targów poświęconych inwestowaniu w nieruchomości. Impreza trwa na Lazurowym Wybrzeżu od 13 marca 2018 r.

 

Stoisko Invest in Pomerania

Pomorskie stoisko na targach w Cannes już po raz drugi oznaczone jest logiem Invest in Pomerania. –  Dzięki powiększającej się ofercie lokalnych partnerów, łączeniu sił i budowaniu wspólnej oferty, stajemy się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów – powiedział w rozmowie z portalem Gdansk.pl Piotr Ciechowicz, wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza. Wśród prezentujących ofertę na targach są: Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański, Rumia i Sopot. Organizatorem pomorskiego stoiska jest Agencja Rozwoju Pomorza.  

 

Co mamy do zaoferowania inwestorom?

Ofertę Pomorza promuje najbardziej rozpoznawalny pomorski surowiec, czyli bursztyn. – Planując naszą obecność w Cannes, szukaliśmy motywów przewodnich, które jednoznacznie kojarzą się z Pomorzem – wyjaśnia Monika Cirocka z Invest in Pomerania.  W promocję regionu włączył się również Lech Wałęsa, którego zdjęcie zdobi jedną ze ścian stoiska. Były prezydent w środę miał na targach wystąpienie, które przyciągnęło tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata. – Walczyliśmy nie tylko o wolność i demokrację dla Polaków. Walczyliśmy również dla was. Dla inwestorów z Europy, Ameryki, Azji. Abyście mogli swobodnie inwestować swoje pieniądze w naszą gospodarkę, tworzyć miejsca pracy i pomagać nam rozwijać Polskę – mówił Wałęsa. O terenach inwestycyjnych na Pomorzu mówił Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego: „Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana. Pokazujemy zarówno tereny przemysłowe i logistyczne, jak i projekty o charakterze usługowym. Szukamy przede wszystkim dużych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych o szerokim kręgu zainteresowań w sferze inwestycji w nieruchomości”.  Dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się tereny Airport City zlokalizowane w pobliżu gdańskiego lotniska, a także planowana budowa na gdańskiej Letnicy wielkiego centrum hotelowo-rozrywkowego. 

Wiodące targi nieruchomości

Międzynarodowe targi nieruchomości i inwestycji w Cannes to jedna z najważniejszych tego typu imprez na świecie. Każdego roku do Francji przyjeżdża na nią około 20 tys. uczestników. Spotykają się samorządowcy, deweloperzy i przedstawiciele funduszy inwestycyjnych. Podczas targów podpisywane są liczne umowy, a deweloperzy prezentują projekty nowych inwestycji.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.