Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorskie Sztormy 2017: wybieramy najlepsze inwestycje, najważniejsze wydarzenie kulturalne, najlepszego sportowca i EUROinspirację

Pomorskie Sztormy 2017: wybieramy najlepsze inwestycje, najważniejsze wydarzenie kulturalne, najlepszego sportowca i EUROinspirację

Statuetki Sztormy Roku

W piątek 16 lutego 2018 roku ruszyło głosowanie w plebiscycie Pomorskie Sztormy zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Samorząd Województwa Pomorskiego. Nagrody dostaną instytucje i przedsiębiorcy za najlepszą inwestycję i wydarzenie kulturalne. Statuetkę otrzyma też najlepszy sportowiec z Pomorza. Specjalna nagroda przyznana zostanie w kategorii EUROinspiracja za najciekawszą inwestycję zrealizowaną dzięki funduszom unijnym.

 

Głosowanie trwa do 28 lutego 2018 roku na stronie pomorskiesztormy.pl

 

Głosowanie i kategorie

Każdy, kto wejdzie na stronę plebiscytu może oddać maksymalnie 3 głosy w każdej z pięciu kategorii:

— Inwestycja, w której zgłoszono 10 przedsięwzięć, w tym m.in. Stary Browar Kościerzyna,  przystanki PKM w Gdyni czy obwodnica Kościerzyny.

— Sportowiec roku, gdzie 10 sportowców walczy o prestiżową statuetkę. Są wśród nich m.in. lekkoatletka Angelika Cichocka i bobsleista Krzysztof Tylkowski.

— Wydarzenie roku. W tej kategorii wśród 10 wydarzeń zagłosować można m.in., na rok Memlinga Muzeum Narodowego w Gdańsku czy na  sceniczną adaptację filmu „Zakochany Szekspir” wystawianej w Teatrze Szekspirowskim.

— Pomorskie EUROinspiracje. W tej kategorii są dwie podkategorie: Infrastruktura i Kapitał Ludzki.

 

EUROinspiracje

W kategorii EUROinsipracje  można zagłosować na projekt zrealizowany dzięki funduszom unijnym.

Do podkategorii Infrastruktura zgłoszonych zostało 5 inwestycji zrealizowanych dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego:

  1. Instytut Morski w Gdańsku za projekt „Innowacyjne Centrum zintegrowanych laboratoriów badawczych środowiska morskiego dla przemysłu offshore”.
  2. Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. za projekt „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Szpitali Pomorskich w celu zapewnienia kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych”.
  3. Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie  za projekt „Centrum Opieki Geriatrycznej”.
  4. Gmina Miasta Gdańska za projekt „Rewitalizacja Dolnego Miasta i Placu Wałowego wraz ze Starym Przedmieściem w Gdańsku”.
  5. Starostwo Powiatowe Powiatu Gdańskiego za projekt „Bezpieczne Żuławy – podniesienie poziomu bezpieczeństwa powodziowego Żuław poprzez rozbudowę systemu alarmowania i powiadamiania oraz dostawę specjalistycznego wyposażenia ratowniczego”.

 

W podkategorii Kapitał Ludzki z EUROinspiracji zagłosować można na najlepszy projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego:

  1. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno za projekt „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Debrznie”.
  2. IGD Consulting Sp. z o.o. za projekt „Mama w pracy – aktywizacja zawodowa osób po przerwie wynikającej z opieki nad dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie instytucji dziennych opiekunów”.
  3. Powiat Starogardzki za projekt „Wybieram przyszłość zawodową – podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Starogardzkim”.
  4. Prywatne Centrum Edukacyjne Marmołowski s.c. za projekt „Akademia Zatrudnienia”.
  5. Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia za projekt “Kompetencje na wymiar – integracja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością”.

 

Wyniki głosowania poznamy 28 lutego 2018 roku. Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 marca 2018 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.