Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie

Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie

Kiedy skończy się już ten trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy już mogli wyjść bezpiecznie z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane przystanie kajakowe. Teraz jest dobry moment na zaplanowanie sobie trasy spływów kajakowych… a w województwie pomorskim ich przecież nie brakuje!
A tymczasem ZOSTAŃ W DOMU – ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK 

W ramach projektu w Wielkim Podlesiu nad jeziorem Zagnanie oraz w Kościerzynie nad jeziorem Wierzysko – Miasto Kościerzyna i Gmina Kościerzyna wykonała przystanie kajakowe – wyposażone m.in. w wiaty, ławostoły i  pomost. Stanowią one idealne miejsca na rozpoczęcie spływu kajakowego.

Rzeka Wierzyca wypływa z centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Zdecydowanie spływ Wierzycą polecamy bardziej doświadczonym kajakarzom, gdyż rzeka prowadzi przez dzikie i rzadko zamieszkałe tereny i posiada wysokie, zarośnięte, niedostępne brzegi, a w jej nurcie można spotkać wiele zwalonych drzew i ukrytych pod wodą głazów.  Wierzyca pięknie meandruje, często zmienia kierunek przez co bywa bardzo zdradliwa.

Niewątpliwie atrakcją spływów kajakowych rzeką Wierzycą są liczne przenoski przy zabytkowych elektrowniach wodnych, przy których warto się zatrzymać i przyjrzeć się jak produkowana jest energia elektryczna z energii zgromadzonej w wodach rzeki.

​​​​​​​

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.