Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorskie najbardziej wyróżnionym regionem Polski w konkursie Zielony Feniks

Pomorskie najbardziej wyróżnionym regionem Polski w konkursie Zielony Feniks

Jak wydarzenie opisują sami organizatorzy: VIII Festiwal Ekoenergetyki jest kontynuacją pięciu edycji Forum Ekoenergetyki, która miała miejsce w latach 2009 – 2013  w Polkowicach, a po przeniesieniu w roku 2014 do Opola i rozszerzeniu o „Eko-Moto-Forum”, przyjęło formułę Festiwalu Ekoenergetyki. Od roku 2013 Festiwal obejmuje problematykę OZE, efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego i ekomotoryzacji. Każda edycja obejmuje konferencje naukowe, warsztaty dobrych praktyk, panele dyskusyjne, wystawę ekomotoryzacji oraz seminaria specjalistyczne.

Ponadto Festiwal wzbogaca gala wręczenia statuetek „Zielonego Feniksa” oraz wiele imprez towarzyszących (ekorajdy, pokazy, konkursy, itp.) W czasie kilkudziesięciu godzin obrad występuje kilkudziesięciu polskich i zagranicznych ekspertów. Festiwalowi towarzyszy seminarium dla młodzieży szkół średnich, a od edycji 2016 idee ekologicznego życia w środowisku przekazywane są przedszkolakom przez zorganizowany pilotażowo na terenie województw opolskiego i dolnośląskiego konkurs plastyczny.

ZIELONY FENIKS jest honorowym wyróżnieniem za szczególne zaangażowanie w zakresie rozwoju ekoenergetyki i ekomotoryzacji.

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: Ekoenergetyka i Ekomotoryzacja. W  ścieżce pierwszej nagrodę można uzyskać za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki, za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii, za osiągnięcia naukowe badawcze oraz nagrodę specjalną za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki. W ścieżce drugiej otrzymać można nagrodę za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekomotoryzacji, za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekomotoryzacyjnej, za osiągnięcia naukowe badawcze w zakresie ekomotoryzacji oraz nagrodę specjalną za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekomotoryzacji.

W 2016 roku, aż 6 osób i podmiotów z województwa pomorskiego zostało uhonorowanych statuetką bądź wyróżnieniem Zielonego Feniksa. Świadczy to o dużej aktywności podmiotów Pomorskich i ich zaangażowaniu w rozwój ekoenergetyki i ekomotoryzacji. Laureatom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie, że zgodzili się, aby Departament Rozwoju Gospodarczego UMWP przedstawił ich kandydatury członkom kapituły.

Liczymy, że kolejne lata będą równie obfite w nowoczesne inicjatywy i cieszyć się będą rozpoznawalnością w kraju iw Europie.

Laureaci nagrody „Zielonego Feniksa” 2016

 

I. Za zasługi w wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki:

Osoba

statuetka

Andrzej Koniecko

wyróżnienie

dr Andrzej Siemaszko

wyróżnienie

Michał Lis

wyróżnienie

Edward Licznerski

Firma

statuetka

Bałtycka Agencja Poszanowania Energii sp. z o.o.

wyróżnienie

7 bar

wyróżnienie

EKOINBUD sp. z o.o.                                              

II. Za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych:

Osoba

statuetka

Stanisław Galara

Firma

statuetka

Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Sp. z. o. o. w Koninie – Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych

wyróżnienie

Biogal sp. z. o. o.

wyróżnienie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa “Żuławy”

wyróżnienie

Sol-War Mikołaj Hałeła

 

III. Za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki:

Osoba

statuetka

Dr hab. inż. Dariusz Kardaś

wyróżnienie

Dr hab. Inż. Aleksandra Borsukiewicz – Gozdur

wyróżnienie

prof. dr hab. inż. Maria Ząbkowska-Wacławek

IV. Za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekomotoryzacji

Osoba

wyróżnienie

dr Wacław Hepner

V. Za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekomotoryzacji

Osoba

statuetka

prof. dr hab. inż. Grzegożek Witold

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.