Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorskie Mamy – ile ich mamy?  Dzień Matki na Pomorzu w liczbach

Pomorskie Mamy – ile ich mamy? Dzień Matki na Pomorzu w liczbach

Mama i dziecko

Pomorskie mamy swoje pierwsze dziecko rodzą średnio w wieku 27 lat i częściej chłopców niż dziewczynki. Tak wynika z danych przygotowanych z okazji Dnia Matki przez Urząd Statystyczny w Gdańsku [INFOGRAFIKA].

 

Dzień Matki jest obchodzony w 55 krajach na całym świecie, lecz tylko w Polsce życzenia mamom składamy właśnie 26 maja.

 

Mamy bliźniąt i trojaczków

W 2016 Pomorzanki urodziły 12,6 tys. dziewczynek i 13,3 tys. chłopców. 712 pań zostało mamami bliźniąt, a 18 szczęśliwie urodziło trojaczki. Łącznie na Pomorzu w 2016 roku na świat przyszło 25865 dzieci.  Najwięcej mieszkanek województwa pomorskiego zostało mamami we wrześniu, a najmniej w lutym. Porody były również popularne w sierpniu, lipcu i kwietniu. Dzieląc na dni tygodnia mamy na Pomorzu najczęściej rodziły w środy i czwartki, a najrzadziej w weekendy.

infografika Urzędu Statystycznego w Gdańsku

 

Mamy z wyższym wykształceniem

Z ustaleń Urzędu Statystycznego w Gdańsku, wynika, że najwięcej kobiet, które urodziły dziecko w 2016 r. miało wykształcenie wyższe (48, 4%). A matki z wykształceniem policealnym i średnim stanowiły 31,9 proc.

 

infografika Urzędu Statystycznego w Gdańsku

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.