Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/96adfaf4-2532-46c4-bd58-28959c9ab478.jpg Pomorskie kołem się kręci w dobrym kierunku

Pomorskie kołem się kręci w dobrym kierunku

W trakcie spotkania odbyła się także konferencja rowerowa, w której uczestniczyli przedstawiciele różnych regionów Polski związanych z branżą turystyczną, a przede wszystkim z turystyką rowerową.

Podczas konferencji rowerowej swoje doświadczenia i dotychczasowe osiągnięcia Małopolski VeloMalopolska zaprezentował Marek Zając z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Właściciel biura podróży, Maciej Zimowski, organizujący wycieczki rowerowe w Małopolsce przedstawił jak ważnym aspektem jest biznesowe wykorzystania nowych tras rowerowych.

Marcin Hyła, Prezes Stowarzyszenia Miasta dla Rowerów zwrócił uwagę na zachowywanie standardów przy budowie tras rowerowych.

Wanda Nowotarska, pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej zwróciła uwagę na zaciśnięcie współpracy samorządów regionalnych na rzecz rozwoju długodystansowych tras rowerowych w Polsce co zostało zainicjowane w Pomorskie a później wyrażone w wypracowany przez wszystkie regiony stanowisku dla Konwentu Marszałków, które odbędzie sie w czerwcu w Małopolsce.

Zakończeniem konferencji był przejazd rowerowy po Velo Dunajec do nowopowstałego miejsca postojowego Głów.

Ponadto nie zabrakło dyskusji, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń w ramach regionalnej turystyki rowerowej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.