Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorskie dla Zdrowia na Jarmarku św. Dominika i w Słupsku. To ostatnie szanse na darmowe badania i porady

Pomorskie dla Zdrowia na Jarmarku św. Dominika i w Słupsku. To ostatnie szanse na darmowe badania i porady

Stoisko Pomorskiego dla Zdrowia w Słupsku

Pomorskie dla Zdrowia w Gdańsku odbędzie się w środę, 31 lipca. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze i oznaczyć poziom glukozy, a także skorzystać z porady dermatologa. Natomiast podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku w niedzielę, 4 sierpnia będą m.in. konsultacje kardiologiczne i fizjoterapeutyczne.

 

To już ostatnie wydarzenia w ramach Pomorskiego dla Zdrowia, podczas których można będzie skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów.

 

Badania podczas Dominika

Przez pięć godzin lekarze i pielęgniarki ze spółki Copernicus oraz Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy będą dbać o zdrowie mieszkańców i turystów odwiedzających Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Chętni będą mogli skorzystać m. in. z pomiaru ciśnienia tętniczego, oznaczenia poziomu glukozy we krwi, a także zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba). Natomiast dermatolog sprawdzi, czy na skórze nie występują żadne niepokojące znamiona. 

  • 31 lipca 2019 r., środa, godz. 11.00-16.00
  • plac Kobzdeja
  • Gdańsk

 

Porady lekarskie na Jarmarku Gryfitów

Konsultacje przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Będzie można m.in. zmierzyć poziom cholesterolu, trójglicerydów, kwasu moczowego, zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba) oraz oznaczyć wskaźnik BMI. Kardiolog wykona badanie EKG i udzieli fachowej porady. Natomiast dermatolog zbada znajdujące się na skórze znamiona. Pacjenci bez kolejki skorzystają również z konsultacji fizjoterapeuty.

  • 4 sierpnia 2019 r., niedziela, godz. 10.00-16.00
  • Muzeum Pomorza Środkowego
  • ul. Dominikańska 5-9
  • Słupsk

 

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku wydarzenia odbywają się od maja do sierpnia. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej dotyczącej raka piersi i skóry, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Każdy mieszkaniec regionu i turysta bez skierowania i oczekiwania na wyznaczoną wizytę będzie mógł przebadać się m.in. u onkologa, kardiologa lub zbadać niepokojące znamiona u dermatologa.

 

Zobacz: Jarmark św. Dominika idzie z duchem czasu. Sprawdź, jakimi nowościami zaskoczy nas w tym roku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.