Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego będzie miał filię i plac egzaminacyjny w Chojnicach. Pierwsze egzaminy już w 2019 roku

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego będzie miał filię i plac egzaminacyjny w Chojnicach. Pierwsze egzaminy już w 2019 roku

Samochody egzaminacyjne Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku

Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa podczas XLIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. Projekt poparło 22 radnych.

 

Dzięki tej decyzji upragniony przez wiele osób dokument, będzie można zdobyć w Chojnicach.

 

Daleki dojazd na egzamin

Obecnie egzaminy na prawa jazdy w województwie pomorskim przeprowadzane są w Gdańsku, Gdyni i Słupsku. Kursanci z oddalonych miejscowości muszą tracić cały dzień na dojazd na egzamin i powrót do domu. Dla osób pracujących to poważny problem. Wiąże się to również z dodatkowymi kosztami. Bardzo często chojniczanie wybierali więc ośrodki egzaminacyjne w: Bydgoszczy, Pile, Szczecinku i Grudziądzu – Dzięki nowemu punktowi kursanci będą mieli bardziej komfortowe warunki zdawana egzaminów. Filia gdańskiego PORD w Chojnicach pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Ważne jest również, że egzaminy praktyczne będą odbywać się w znanych zdającym rejonach – powiedział  podczas sesji sejmiku Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

 

Kiedy powstanie ośrodek?

Sam plac manewrowy to nie wszystko. W filii Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku będzie również budynek administracyjny, gdzie przeprowadzane będą egzaminy teoretyczne. – Zakupimy nowy sprzęt komputerowy oraz pojazdy egzaminacyjne – dodaje Roman Nowak.  – Jako samorząd województwa jesteśmy gotowi do jak najszybszego rozpoczęcia prac. Jeszcze w tym roku pozyskamy grunt pod inwestycję. Adaptacja placu manewrowego i budynku administracyjnego potrwa mniej więcej rok. Szacowany koszty inwestycji to około 3 mln zł. – informuje wicemarszałek Świlski. Chojnicki ośrodek zlokalizowany będzie przy ulicy Gdańskiej w rejonie Urzędu Celnego i bazy materiałowej Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

Jakie egzaminy w Chojnicach?

W nowo wybudowanym ośrodku przeprowadzane będą egzaminy w kilku najbardziej popularnych kategoriach. – Będą to motocyklowe kategorie: AM, A1, A2, A oraz kategoria samochodów osobowych B1 oraz B – mówi dyrektor Nowak. Egzaminy na pozostałe kategorie nadal odbywać się będą w Gdańsku i Słupsku. W ciągu roku nowa filia może mieć nawet 12 tysięcy klientów.  – Mam nadzieję, że pierwsze egzaminy w Chojnicach odbędą się w pod koniec 2019 roku – dodaje dyrektor PORD.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.