Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
PKM najlepszym wakacyjnym środkiem transportu. Prawie pół miliona pasażerów w dwa letnie miesiące

PKM najlepszym wakacyjnym środkiem transportu. Prawie pół miliona pasażerów w dwa letnie miesiące

Pociąg SKM na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Liczba pasażerów korzystających z PKM wzrasta. Czy na koniec roku powitamy 3 milionowego pasażera? Zaprezentowane dziś wyniki pokazują, że jest na to szansa.

 

W ciągu dziewięciu miesięcy 2017 roku pociągami na linii PKM przejechało blisko 2,2 miliona pasażerów.

 

Wakacyjny rekord

W miesiącach letnich przewoźnicy zwykle odnotowują spadek liczby pasażerów. W przypadku linii PKM tak się jednak nie dzieje. W ciągu dwóch letnich miesięcy, ze wszystkich połączeń realizowanych w ramach projektu PKM, skorzystało blisko 500 tysięcy podróżnych. – Najwyraźniej dał tu o sobie znać turystyczny potencjał Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i wiele osób skorzystało tego lata z możliwości dojazdu pociągiem do atrakcyjnych miejsc na Kaszubach – mówi Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Tradycyjnie najwięcej pasażerów skorzystało z pociągów na odcinku aglomeracyjnym. Z kolei do Kartuz przewieziono około 60 tysięcy osób. W tej grupie są zarówno liczni turyści, jak i osoby dojeżdżające z terenu powiatu kartuskiego do pracy w Trójmiaście. Nie wiele mniej pasażerów udało się w podróż do Kościerzyny. Pokazuje to bardzo dobrze, że pomysł ze skierowaniem pociągów do Kościerzyny przez stację Gdańsk Wrzeszcz okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

 

Hitem była mapa

Niespodziewanym hitem wakacji była wydana przez PKM i samorządy lokalne mapa „PKM i okolice”. Prezentowała ona atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w gminach, przez które przebiega linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W lokalnych punktach informacji turystycznej mapa rozeszła się w ponad 50 tysiącach egzemplarzy. 

 

Wzorcowa inwestycja

Podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się 26 października 2017 r. w Zielonej Górze, Pomorska Kolej Metropolitalna została wyróżniona jako wzorcowa inwestycja transportowa. Uczestnicy kongresu wskazali na to, jak bardzo PKM przyczyniła się do integracji transportu i ułatwiła połączenie Trójmiasta z miejscowościami na Kaszubach.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.